علوم ورزشی جذب پروتئین را در بدن به 6 روش افزایش دهید


آنچه در این مقاله می خوانید

برای اینکه بتوانید ماهیچه بسازید یا بدن شما برای تولید هورمون ها و مبارزه با ویروس ها و باکتری ها ، باید پروتئین زیادی در وعده های غذایی خود داشته باشید. اما این کافی نیست ، شما همچنین باید افزایش جذب پروتئین در بدن را در نظر بگیرید.

پروتئین یک مولکول پیچیده بزرگ با زنجیره بلند اسیدهای آمینه است که ساختار و بافت های بدن شما را تشکیل می دهد. بدون پروتئین ، بدن شما به درستی عمل نمی کند.

متأسفانه توانایی بدن در هضم و افزایش جذب پروتئین با افزایش سن کاهش می یابد. تغییر جهت با نوشیدن شیر بیشتر یا خوردن تخم مرغ اضافی در صبحانه آسان نیست. روشهای اساسی برای جبران مصرف کم پروتئین مورد نیاز است. در اینجا چند روش عالی برای افزایش پروتئین پوست شما آورده شده است.

راههای افزایش جذب پروتئین

غذاهای اسیدی بخورید

بدن شما نمی تواند پروتئین را به طور طبیعی جذب کند. بنابراین ، پروتئین های خاصی که در معده و لوزالمعده تولید می شوند ، اسیدهای آمینه نگهدارنده پروتئین را تجزیه می کنند ، به طوری که بدن می تواند از اسیدهای آمینه برای حفظ آن استفاده کند.

برای کمک به این خرابی ، سعی کنید مواد مغذی اسیدی بیشتری مانند آب پرتقال و سرکه مصرف کنید یا میوه بیشتری بخورید. این نوشیدنی ها و میان وعده ها حاوی پروتئین هایی هستند که می توانند محیط معده شما را اسیدی تر کرده و تجزیه و جذب پروتئین را افزایش دهند. این به این دلیل است که پروتئین های زیادی در دسترس هستند و روند تجزیه سریع است.

ویتامین B-6 مصرف کنید

پیریدوکسین نام دیگر ویتامین B-6 است. هدف اصلی آن کمک به آنزیم ها برای تجزیه پروتئین ها و انتقال فقط آمینو اسیدها به جریان خون است. ویتامین B-6 برای استفاده بهینه از مصرف پروتئین ضروری است.

خوشبختانه ، اگر قبلاً سعی کرده اید پروتئین بیشتری بخورید ، این بدان معناست که احتمالاً ویتامین B-6 بیشتری دریافت خواهید کرد. زیرا هر دو نوع مواد مغذی در گوشت ، ماهی ، آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل یافت می شود.

مال خودم

حتی پس از تجزیه پروتئین به شکل ساده ، آمینو اسید ، عملکرد بدن کامل نیست. دریافت اسیدهای آمینه کافی به بدن شما اجازه می دهد از کربوهیدراتهای پیچیده استفاده کند و به شما این امکان را می دهد که از غذاهای غنی از پروتئین لذت ببرید.

با استفاده از کربوهیدرات ها و پروتئین ها ، بدن انسولین را جدا می کند. افزایش سطح انسولین به عضلات شما کمک می کند تا اسیدهای آمینه را جذب کنند ، به ویژه در حین تمرینات بدنسازی و عضله سازی. این بدان معناست که مصرف کربوهیدرات درست قبل از ورزش با شدت بالا بهترین نتایج را در افزایش جذب پروتئین توسط بدن دارد. غذاهای کربوهیدرات پیچیده شامل کربوهیدرات ها ، غلات کامل ، آجیل ، دانه ها و محصولات لبنی است.

از خوردن غذاهای حاوی فیتات خودداری کنید

فیتات یک ماده مغذی است که از هضم سالم پوست و پروتئین جلوگیری می کند. در غذاهایی مانند برنج قهوه ای ، جو ، حبوبات و کینوا یافت می شود. فیتات به پروتئین ها متصل می شود و فعالیت آنزیم های اتصال دهنده پروتئین را مهار می کند. بنابراین بهتر است به جای برنج قهوه ای از برنج سفید استفاده کنید.

اگر از غذاهای غنی از فیتات استفاده می کنید و پروتئین را با آن می خورید ، برای جلوگیری از اثرات فیتات ، راه حل این است که میوه هایی حاوی ویتامین C مصرف کنید ، زیرا این ویتامین با تأثیری که فیتات بر پوست پروتئین دارد خنثی می شود.

برای افزایش جذب پروتئین ، پروبیوتیک بخورید

پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش ما زندگی می کنند. این باکتری ها به هضم غذا کمک می کنند و سیستم گوارش شما را سالم نگه می دارند.
تحقیقات همچنین نشان می دهد که ترکیبی از پروبیوتیک و پروتئین باعث بهبود بهتر ، افزایش عملکرد ورزشی و کاهش آسیب عضلانی می شود.

همچنین به هر وعده غذایی غذاهای تازه اضافه کنید. مواردی مانند کلم ترش ، کیمچی ، نوشیدنی هایی مانند کامبوچا و کره کف حاوی پروبیوتیک است که به هضم پروتئین خوب ماهیچه ها کمک می کند.

پروتئین قبل و بعد از ورزش

علاوه بر خوردن کربوهیدراتهای پیچیده درست قبل از ورزش ، خوردن پروتئین بلافاصله قبل و بعد از ورزش نیز برای بدن مفید است که آمینو اسید کافی برای جذب در طول و بعد از ورزش داشته باشد.

این نکات می تواند به شما کمک کند جذب پروتئین مصرفی در بدن را افزایش دهید و در نتیجه بدن لاغرتر و سلامت کلی بدن داشته باشید. مانند همیشه ، در صورت داشتن هرگونه سوال ، حتماً با یک متخصص تغذیه یا مربی شخصی تماس بگیرید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


دیدگاهتان را بنویسید