غول های فناوری قانون اتحادیه اروپا را امضا کردند / با اخبار جعلی مواجه شدند


برخی از شرکت های بزرگ فناوری مانند متا، مایکروسافت، گوگل، توییتر و تیک تاک قوانین جدید اتحادیه اروپا را برای مبارزه با اطلاعات نادرست آنلاین و اخبار جعلی امضا کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت هایی که با قوانین جدید اتحادیه اروپا موافقت کرده اند باید تلاش بیشتری برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی و تبلیغات در پلتفرم های خود و همچنین ارائه آمار دقیق تر از همکاری خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام دهند. شراکت

کمیسیون اروپا با اعلام قانون جدید به نام «فرایند اطلاعات نادرست» اعلام کرد که دستورالعمل‌های آن بر اساس بحران کرونا و تجربه جنگ روسیه و اوکراین است.

تعهدات قانونی اطلاعات نادرست را کاهش می دهد

اتحادیه اروپا

این قانون در مجموع شامل ۴۴ “تعهد” خاص برای شرکت ها می شود که همه بر کاهش انتشار اطلاعات نادرست آنلاین متمرکز شده اند.

این تعهدات شامل ایجاد سوابق قابل جستجو برای تبلیغات سیاسی، کاهش تعداد ربات‌ها و حساب‌های جعلی مرتبط با انتشار اطلاعات نادرست، ارائه ابزارهایی به کاربران برای برچسب‌گذاری اطلاعات نادرست، و همکاری نزدیک با شرکت‌ها و خدمات احراز هویت است.

برخی از شرکت های فناوری مستقر در ایالات متحده، مانند فیس بوک و توییتر، در گذشته ابتکارات مشابهی را تحت فشار تنظیم کنندگان انجام داده اند، اما اتحادیه اروپا ادعا کرده است که قوانین جدید آنها اجرای قوانین را دشوارتر می کند.

رد قانون توسط اپل و تلگرام

سیب

این در حالی است که برخی از شرکت ها در لیست امضاکنندگان این قانون نیستند. به عنوان مثال، اپل با وجود رشد تجارت تبلیغاتی خود در این لیست قرار ندارد.

در این لیست نام تلگرامی که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین به بستری برای تبلیغات و اطلاعات نادرست در مورد جنگ تبدیل شد، نمی باشد.

در نهایت، به نظر می رسد اتحادیه اروپا رویکردی بسیار جدی برای اجرای قوانین جدید اتخاذ کرده است، به طوری که تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا گفت که اگر شرکت ها قوانین را زیر پا بگذارند، باید تا ۶ درصد از گردش مالی را بپردازند. دنیا باید تاوان خودش را بدهد. خوب

لینک کوتاهلینک کپی شد!