فراخوان ششمین جایزه دوسالانه داستان سیمرگ باز استدر گفتگو با مصطفی بیان، کارگردان و موسس «جایزه و انجمن داستان سیمرگ» خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وی جوایز ادبی را مهم ترین عامل توسعه و ارتقای داستان نویسی در هر کشوری دانست و گفت: صدها جایزه ادبی در حوزه آثار منتشر شده در فرانسه وجود دارد که مشخص نیست این آثار وجود دارد. برای کمک به رشد ادبیات و نشان دادن نویسندگان.

وی با تاکید بر اینکه جوایز ادبی باعث رقابت و تشویق می شود، گفت: این گونه جوایز آثار ادبی خوبی را نشان می دهد، اما در کشور ما با پیشینه غنی، جای این گونه جوایز خالی است. چون جوایز ادبی کم است و باید در سطح منطقه ای و ملی افزایش یابد.

سیمرگ نشبور مدیر انجمن جوایز ادبی را یک گردهمایی ادبی دانست و گفت: این جوایز فقط جایزه نیست. در عوض شهر یک گردهمایی و جشنواره ادبی کوتاه مدت با حضور نویسندگان، فرهنگیان و ادبی و داوران است که فرصت خوبی برای انتقال تجربیات است.

در این بیانیه آمده است: ششمین دوره جایزه سیمرگ کاتا در دو بخش ملی و منطقه ای (ویژه نویسندگان نشابوری داخل و خارج از کشور) و با حضور ۶ داور ممتاز کشوری برگزار می شود. علاقه مندان به شرکت در این جایزه ادبی داستان خود را از طریق ایمیل [email protected] ارسال کنند که جایزه این جایزه ادبی در بخش ملی تندیس سیمرغ و به ازای هر نفر یک کرور تومان اهدا می شود. از سه نفر از برگزیدگان لوح تقدیر و ده میلیون تومان تجلیل می شود و در بخش منطقه ای (ویژه نویسندگان مقیم و متولد نشابور در داخل و خارج از کشور) به برنده سیمرگ و پنج میلیون تومان و سه نفر از افراد شایسته تقدیر اعطا می شود. لوح و یک میلیون تومان.


گزارش کردن ابنا; ششمین دوسالانه جایزه سیمرگ کاتا در سال ۹۴ با مجوز رسمی اداره ارشاد و حمایت بخش خصوصی آغاز به کار کرد و تاکنون سه مجموعه داستان برگزیده این جشنواره توسط انتشارات داستان منتشر شده است.