فروشگاه متا آواتار (شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام) به زودی افتتاح می شود


ممکن است متاوارز واقعاً هنوز وجود نداشته باشد، اما مارک زاکربرگ از قبل برنامه‌هایی برای فروش آواتارهای متاوارز خود به کاربران در مد طراحان دارد. متا اعلام کرد که در حال افتتاح یک فروشگاه آواتار است که در آن کاربران می توانند لباس هایی را برای آواتارهای خود در فیس بوک، اینستاگرام و مسنجر خریداری کنند.

ظاهر جدید شامل طراحانی از Balenciaga، Prada و Tham Brown است و این شرکت انتظار دارد به مرور زمان طراحان بیشتری را اضافه کند. Eva Chen، معاون زاکربرگ و Meta Fashion Partnership، فروشگاه جدید را در اینستاگرام اعلام کرد و آن را به عنوان “اولین نمایش مد آواتار زنده” توصیف کرد. در بخش “نمایش مد”، چن تصاویر کاغذی از آواتار زاکربرگ در لباس مشکوک را برداشت.

“من همین سوال را دارم، “آیا به اندازه کافی باحال هستم که آن را بپوشم؟” مطمئن نیستم که باید این کار را به طور کامل انجام دهم.» چن همچنین زاکربرگ را در نقش تام براون به تصویر کشید که او را «محیط کلاسیک پسر مدرسه ای انگلیسی» توصیف کرد که به طور مبهم شبیه دنی از The Shining بود.

از آنجایی که کاربران فیس‌بوک پول واقعی برای لباس‌های Metavers می‌پردازند، چن خاطرنشان کرد که تهیه یک هودی بزرگ Balenciaga در Metavers بسیار آسان‌تر از IRL است. به گفته سخنگوی شرکت، قیمت ها در فروشگاه آواتار از ۲.۹۹ تا ۸.۹۹ پوند متغیر است.

البته، فروش کالاهای دیجیتال در متاورز نیز بخش مهمی از استراتژی متا برای حفظ میلیاردها دلار است، حتی اگر از تبلیغات اجتناب کند. این شرکت قبلا تأیید کرده بود که می‌خواهد ۴۸ درصد از سود حاصل از فروش دارایی‌های دیجیتال تولیدکنندگان را در تجربه VR Horizon Worlds حفظ کند. سخنگوی متا از به اشتراک گذاشتن برش متا در مد آواتار جدید آن خودداری کرد.