فقدان انگیزه در محیط کار یکی از سندروم های روانی- اجتماعی است


فقدان انگیزه در محیط کار یکی از سندرم های روانی اجتماعی است که افراد کمی حداقل در کوتاه مدت آن را تجربه می کنند. بی انگیزگی یعنی روزهایی که به سختی سر کار حاضر می شوید و سر کار بی حوصله هستید و کمترین ظرفیت و توانایی کاری را دارید. نداشتن انگیزه در محیط کار باعث می شود گذراندن وقت در محل کار یک مبارزه طاقت فرسا به نظر برسد و در درازمدت استرس ایجاد کند و حتی آن را تا مرز افسردگی پیش ببرد.

عموماً افراد در آغاز هر کاری سرشار از انگیزه هستند. اولین روز استخدام و اولین روز کاری خود را به خاطر بسپارید. شما سرشار از الهام بودید و هر روز صبح پر از اشتیاق در محل کار خود حاضر می شدید. اما وقتی افراد پس از مدتی انگیزه ای برای اولین روز کاری خود ندارند، در عمل چه اتفاقی می افتد؟ این بی انگیزگی از کجا می آید؟

کارکنان با انگیزه علائم و ویژگی هایی دارند که آنها را از افراد بی انگیزه متمایز می کند. دیر رسیدن به محل کار و انجام سریع و بی کیفیت در انجام مسئولیت ها و وظایف محوله. آنها دائماً از مسئولیت های خود شکایت می کنند و به راحتی از دستورات مافوق خود سرپیچی می کنند. آنها بیشتر وقت کاری خود را با تلفن همراه و گشت و گذار در فضای مجازی می گذرانند و از استراحت های طولانی مانند ناهار استقبال می کنند. آنها همچنان از وظایف کاری خود غفلت می کنند و حتی یک گزارش ساده روزانه و شاید ده ها و صدها پاسخ دیگر که تنها منبع آن بی انگیزگی در محیط کار است، دیر ارائه می کنند.

به جرات می توان گفت عدم علاقه یکی از عوامل اصلی ایجاد بی انگیزگی در محیط کار است. وقتی مردم از سر ناچاری و صرفاً برای گذران زندگی خود مشغول کار فعلی خود هستند، جای تعجب نیست که ناامید می شوند. عامل مهم دیگری که شما را به فردی منفعل و بی انگیزه تبدیل می کند، عدم امنیت شغلی است. یکنواختی و ثبات در کار، اشتیاق شما را افزایش می دهد. افرادی که همیشه نگران از دست دادن شغل خود در مشاغل موقت هستند، کمترین انرژی و انگیزه را دارند.

البته تا آنجایی که بی ثباتی شغلی در کاهش انگیزه کاری موثر است، بی عدالتی در شرایط کاری شما نیز یک قاتل انگیزه است. وقتی می بینید که افراد بدون تخصص و تجربه در موقعیت های شغلی بهتری نسبت به شما قرار می گیرند، این عامل مهمی در از دست دادن انگیزه کاری شما است. رهبران ضعیف، معمولی ترین کارمندان را گرد هم می آورند. عدم کفایت شغلی و به عبارتی فقدان توانایی مدیر می تواند یک محیط کاری خسته کننده و بی انگیزه ایجاد کند و از همه مهمتر عدم پیشرفت شغلی می تواند شما را به فردی بی انگیزه در محیط کاری تبدیل کند. وقتی سال‌ها با وجود تمام تلاش‌هایتان یک کارمند متوسط ​​باقی مانده‌اید و هیچ روند صعودی در کارتان نمی‌بینید، حق دارید با انگیزه به محیط کاری خود نزدیک شوید.

بی تفاوتی و افسردگی
بی تفاوتی و افسردگی

اگر کارآفرینان جوان به دنبال کارکنانی با انگیزه هستند تا موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنند، باید شکرگزار باشند. کسی که تلاش خود را خانه ای بر روی آب بدون اجر و مزد ببیند، مطمئناً انگیزه ای برای استقامت و انجام کاری جز وظیفه همیشگی خود نخواهد داشت. هرکسی که تلاش می‌کند می‌خواهد به خاطر تلاش‌ها و مشارکت‌هایش دیده شود و از آنها قدردانی شود، و به همین دلیل است که کارکنان حتی در کارهای کوچک هم بی‌انگیزه نشان می‌دهند و حاضر نیستند حتی ده دقیقه وقت بگذارند. محل کار بعد از ساعت کاری.

اما در این بین آنچه مهم است این است که مراقب کمبود انگیزه باشید. نداشتن انگیزه در محیط کار منجر به ناامیدی و در نهایت استرس و اضطراب در شما می شود. علاوه بر اینکه مستقیماً سلامت روان شما را هدف قرار می دهد، می تواند به آرامی شما را به سمت افسردگی سوق دهد و بهره وری و توانایی کاری شما را کاهش دهد.

مهندس امین رشیدی