فواید و مضرات شیر ​​بادام / عواقب جایگزینی شیر گاو


به گزارش خبرگزاری مهر، سمیرا ربی با اشاره به رواج مصرف شیر غیر لبنی در جامعه افزود: اخیرا شیرهای غیر لبنی جای خود را در قفسه سوپرمارکت ها باز کرده است. Ind و شیر بادام یک شیر محبوب است بیشتر اوقات آنها در سال های اخیر بوده اند.

یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: متأسفانه به دلیل عدم آگاهی عمومی از اطلاعات تغذیه ای، بسیاری از مردم شیر بادام را جایگزین شیر گاو کرده اند که این امر به ویژه در بین گیاهخواران بسیار رایج و گمراه کننده است.

ربی با مقایسه ارزش غذایی شیر لبنی و غیر لبنی دلایل اشتباهی برای جایگزینی شیر بادام به جای شیر گاو بیان کرد و خاطرنشان کرد: شیر گاو در هرم غذایی از گروه لبنیات است در حالی که بادام یکی از مغزها است. گروهی از گوشت ها و جایگزین های آنها وجود دارد. بنابراین این دو نوع نوشیدنی متعلق به دو گروه غذایی متفاوت هستند و نمی توان آنها را جایگزین یکدیگر کرد.

خاخام با اشاره به اینکه هدف اصلی از مصرف شیر و سایر لبنیات تامین کلسیم است، افزود: اگر بخواهیم شیر بادام را به شیر گاو تبدیل کنیم باید مطمئن شویم که این دو نوع نوشیدنی دارای کلسیم مساوی هستند.

به گفته وی، هر لیوان شیر گاو حدود ۳۱۵ میلی گرم کلسیم دارد که ۳۰ درصد کلسیم مورد نیاز روزانه بدن انسان را تامین می کند. هر بادام حاوی ۳ میلی گرم کلسیم است. بنابراین کلسیم موجود در حدود ۱۰۰ عدد بادام با کلسیم یک لیوان شیر برابر است.

وی به نسبت مناسب لاکتوز (قند موجود در شیر)، کلسیم و فسفر و حلالیت کلسیم در شیر اشاره کرد و افزود: این شرایط باعث افزایش جذب کلسیم شیر گاو می شود. در حالی که مانند ترکیبات وجود دارد توری، اگزالات و پُلیفنُلها در منابع گیاهی مانند بادام مانع از جذب کلسیم می شود.

استادیار گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با مقایسه میزان پروتئین شیر لبنیات و غیر لبنیات گفت: شیر ۱۰۰ سی سی حاوی حدود سه گرم پروتئین و ۱۰۰ گرم پروتئین است. سی سی شیر بادام حدود یک گرم است.

وی افزود: با در نظر گرفتن موارد فوق، هنگام جایگزینی شیر بادام به جای شیر گاو، در صورتی که سایر منابع پروتئین حیوانی به مقدار کافی مصرف نشود، کمبود پروتئین بدن را در معرض خطر سوء تغذیه قرار می دهد که این امر به ویژه برای گیاهخواران اهمیت دارد.

فواید شیر بادام

رابی با اشاره به خواص مفید شیر بادام گفت: شیر بادام به دلیل اینکه یک نوشیدنی گیاهی است به طور طبیعی سرشار از کلسترول، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E است. ضد این یک تصادف است.

به گفته وی شیر بادام خانگی قندی ندارد و برای افراد دیابتی مناسب است.

ربی افزود: شیر بادام به دلیل پایین بودن میزان فسفر و پتاسیم ممکن است نوشیدنی خوبی برای بیماران کلیوی باشد اما میزان مصرف آن باید توسط متخصص تغذیه تنظیم شود.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی شیر بادام نوشیدنی مفیدی است که می توان از آن به سلیقه استفاده کرد اما به هیچ وجه نباید آن را جایگزین شیر گاو دانست.

احتیاط هایی که در مصرف شیر بادام باید رعایت شود

ربی با ذکر نکاتی که در مصرف شیر بادام باید رعایت شود، افزود: برخی افراد ممکن است به دلیل مصرف شیر بادام به پروتئین حساسیت داشته باشند.

به گفته وی، میگرن به دلیل محتوای اسید آمینه بالا افزایش می یابد تیروزینمشکلات گوارشی مانند سندرم روده تحریک پذیر، افزایش خطر بیش فعالی در کودکان و اضافه وزن به دلیل وجود شیرین کننده های مصنوعی و طبیعی در شیر بادام زمینی تجاری از دیگر اقدامات احتیاطی در هنگام استفاده از این محصول است.