فورد فکر می‌کند بلوتوث LE می‌تواند عابران پیاده و دوچرخه‌سواران را از خودروها در امان نگه دارد


یکی از چیزهای خوبی که از این بیماری همه گیر به دست آمده این است که افراد بیشتری دوچرخه سواری کرده اند. در سه ماه اول سال ۲۰۲۱، هزینه مصرف کنندگان ایالات متحده برای دوچرخه و لوازم جانبی دوچرخه نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد افزایش یافت و به ۸.۲ میلیارد دلار رسید. با این حال، این بیماری همه گیر باعث مرگ و جراحات بسیاری در هنگام دوچرخه سواری شد. بر اساس گزارش شورای ملی ایمنی، ۱۲۶۰ دوچرخه سوار در سال ۲۰۲۰ کشته شدند که ۱۶ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.

این مشکلی است که فورد فکر می کند فناوری می تواند آن را حل کند. روز دوشنبه، این خودروساز اعلام کرد که با Commsignia، PSS، دانشگاه ایالتی اوهایو، T-Mobile و نرم افزار Tome همکاری می کند تا بررسی کند که چگونه یک برنامه تلفن هوشمند می تواند به رانندگان هشدار دهد که عابران پیاده و دوچرخه سوارانی که ممکن است آنها را نبینند. به عنوان شخصی که جاده را با یک ماشین به اشتراک می گذارد، نرم افزار شرکت را روی تلفن خود نصب می کنید. با کمک بلوتوث کم انرژی، خودروهای دارای سیستم اطلاعات سرگرمی Sync فورد شما را به عنوان یک “فانوس دریایی” می بینند. اگر خودرو تشخیص دهد که تصادف محتمل است، با استفاده از سیگنال های صوتی و تصویری به راننده هشدار می دهد.

به گفته فورد، این رویکرد چندین مزیت دارد. یکی این است که بلوتوث LE تقریباً در همه جا وجود دارد. این فناوری از سال ۲۰۰۹ بخشی از پروتکل بلوتوث بوده است، به این معنی که هر گوشی هوشمند مدرنی به آن دسترسی دارد. اگر خودروی فورد دارید، لازم نیست ماشین خود را برای ارتقاء سخت افزاری به نمایندگی بیاورید زیرا سیستم همگام سازی با بلوتوث سازگار است. یکی دیگر از مزایای استفاده از بلوتوث LE این است که ماشین شما نیازی به دیدن عابران پیاده و دوچرخه سواران قبل از هشدار به شما ندارد. فورد و T-Mobile همچنین در حال کار بر روی نسخه ای از برنامه هستند که به جای بلوتوث LE از ۵G استفاده می کند.

در عمل، رویکرد این شرکت یادآور برنامه‌های اعلان قرار گرفتن در معرض Covid-19 است که برخی کشورها و ایالت‌ها در اوایل همه‌گیری آن را اجرا کردند. همانطور که به یاد دارید، آن ها از بلوتوث LE نیز استفاده می کردند. با این حال، علیرغم اینکه توسط اپل و گوگل پشتیبانی می‌شوند، به دلیل استفاده کم هرگز موثر واقع نشدند. به عنوان مثال، در کانادا، برنامه فدرال هشدار COVID فقط ۶.۹ میلیون بار دانلود شد و ۶۳۱۱۷ تست مثبت ثبت شد. به عبارت دیگر، کانادایی‌ها نرم‌افزار کافی را دانلود نکرده‌اند تا آن را به یک ابزار موثر ردیابی تماس تبدیل کنند. برنامه فورد احتمالاً مشکلات مشابهی را تجربه خواهد کرد.

به عنوان یک دوچرخه سوار مشتاق، نمی توانم به شما بگویم که چند نفر را دیده ام که در ترافیک شبانه بدون چراغ LED دوچرخه سواری می کنند. از سوی دیگر، آمار نشان می‌دهد که رانندگان در سال‌های اخیر با شدت بیشتری رانندگی می‌کنند که منجر به افزایش مرگ و میر دوچرخه‌سواران و همچنین تصادفات جاده‌ای شده است. از هر نوع مداخله ای استقبال می شود، اما طرح فورد، اگر وارد بازار شود، بعید است راه حل معناداری باشد. در حالی که راه‌حل بلوتوث LE برای کووید تنها یک صعود به سربالایی داشت، برنامه‌هایی مانند فورد دو تا دارند: پذیرش توسط دوچرخه‌سواران و پذیرش توسط خودروسازان.