فوری و مهم / تصمیم یک شبه دولت برای افزایش حقوق / بالاخره ودیعه ثابت شد


به گزارش سناپرس، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه روند «نظارت ستادی دستگاه های اجرایی» از وزارت آموزش و پرورش بازدید کرد.
در این بازدید موضوع رتبه بندی معلمان مطرح شد و یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت – با اجرای رتبه بندی معلمان به طور متوسط ​​۲۳۰ هزار تومان به حقوق معلمان اضافه می شود و لایحه جدید افزایش حقوق ارائه می شود. برای معلمان نیز صدق می کند. و امسال به معلمان در روز معلم مزایا پرداخت می شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت – بدهی آموزشی ۱۹۵ میلیارد تومان است که در صورت حضور ۱۳ میلیون دانش آموز مدارس دولتی دولت برای هر دانش آموز ۱۳ میلیون تومان هزینه می کند. بر اساس آخرین دریافتی های دریافتی از صندوق، میانگین حقوق همکاران فرهنگی ۷ میلیون و ۷۲۸ هزار تومان است که در صورت اجرای رتبه بندی افزایش می یابد.

یکی از نمایندگان مجلس در روزهای اخیر از تعلل سازمان برنامه و بودجه در اجرای قانون ارزشیابی معلم انتقاد کرد. نماینده مردم علی آباد در مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه گفت: با وجود اینکه ۹ هزار میلیارد تومان در بودجه سال مالی جاری تخصیص داده شده است، اما نزدیک به یک سال و نیم است که دانشگاهیان، کارمندان شرکت های مخابراتی و کارکنان اداری پاداش دریافت نکرده اند.

رحمت الله نورجی افزود: مشخص نیست چرا سازمان برنامه و بودجه وام را به تاخیر می اندازد چرا که برای هر حوزه انتخابیه ۲۰ میلیارد اعتبار دیده می شود.

نماینده مردم سابجوار، جغتای، جان، خوشاب و داورجن در مجلس گفت: حدود ۲۶ هزار معلم باید برای احراز صلاحیت نهایی تحصیلی در آیین نامه استخدامی اقدام کنند و پس از مکاتبه تصمیم گیری شده است. جهت اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می شود.

بهروز محیبی نجم آبادی گفت: اعمال مدرک نهایی معلمان در قانون رتبه بندی است و در حین انجام مذاکرات شفاهی، نماینده ای پیشنهاد حذف این بند را داد و در آنجا اعلام کرد که قطعی کاربرد ندارد. مدرک برای گروه های دیگر، نباید آموزش باشد.

وی گفت: درخواست گواهی قطعی باید در دادنامه ثبت شود و سپس امتیاز آن احصاء شود و ما از دولت درخواست دادیم که به دولت بی احترامی شد چرا که نمی دانست چه تعداد وارد شده است. درخواست صدور گواهینامه و در نهایت پیگیری مکاتبات معاون نخست وزیر با دولت آیین نامه مجلس، شاهد بی تفاوتی دولت بودیم، نامه ای به دیوان محاسبات نوشتیم و دادگاه نیز درخواست داد. معاون نخست وزیر وی نظر خود را در مورد آیین نامه مجلس بیان کرد و نایب رئیس نیز گفت: مقرر شد مدرک نهایی از طریق بحث شفاهی ثبت شود و سپس نمره آن در رتبه بندی اعمال شود.

محبی نجم آبادی گفت: در نهایت پرونده ادامه پیدا کرد و عده ای تعداد را ۵۰۰۰ نفر دانستند اما در نهایت امروز اعلام شد که حدود ۲۶ هزار نفر هستند که شرایط برای اخذ مدرک برای آنها مهیا است. تحصیلات. .

اما گفته می‌شود فرآیند رتبه‌بندی معلمان از ۲۶ مرداد آغاز شده و مقیاس افزایش حقوق از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا می‌شود. همچنین ۹ هزار معلم در این طرح مشمول رتبه بندی شده اند.