فولکس واگن تولید خودروی الکتریکی ID.4 را در ایالات متحده آغاز کرد


فولکس واگن تولید کراس اوور SUV تمام الکتریکی ID.4 خود را در ایالات متحده آغاز کرده است. این خودروساز روز سه شنبه گفت که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ تولید ID.4 را در کارخانه چاتانوگا در تنسی به ۷۰۰۰ خودرو افزایش دهد و سپس تولید را در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.

به گفته فولکس واگن، مشتریان می توانند انتظار داشته باشند که تحویل در ماه اکتبر آغاز شود و از مدل ۸۲ کیلووات ساعتی در دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک شروع شود. اواخر امسال، این مرکز همچنین تولید مدل ۶۲ کیلووات ساعتی مقرون به صرفه تر را آغاز خواهد کرد. از زمان عرضه این کراس اوور در سال گذشته، این خودروساز می گوید که بیش از ۱۹۰۰۰۰ دستگاه ID.4 را در سراسر جهان تحویل داده است.

فولکس واگن نقطه عطف این هفته را مدیون سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری این شرکت در برق رسانی به کارخانه چاتانوگا می داند. با اعلام امروز، این مرکز اکنون یکی از شش سایتی است که فولکس واگن در آن خودروهای الکتریکی تولید می کند. در ماه مارس، این خودروساز اعلام کرد که در طول پنج سال آینده ۷.۱ میلیارد دلار برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای الکتریکی در آمریکای شمالی هزینه خواهد کرد. تا سال ۲۰۳۰، فولکس واگن قصد دارد حدود ۵۵ درصد از فروش خودروهای الکتریکی خود را در ایالات متحده انجام دهد.