فیلم های افتتاحیه و پایانی کارلووی واری ۲۰۲۲ ارائه شده است – تئاتر آنلاین


پنجاه و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری فیلم های افتتاحیه و اختتامیه این دوره را ارائه کرد.

«ابر قهرمانان» ساخته پائولو گنوز به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری ۲۰۲۲ که از اول ژوئیه آغاز می‌شود، انتخاب شد و فیلم «۳۰۰۰۰ سال حسرت» جورج میلر در این جشنواره به نمایش درآمد. در ماه جولای به پایان می رسد. ۹.

«ابرقهرمان» یک فیلم عاشقانه است که بر روی شادی و ترس زن و شوهری تمرکز دارد که به طور تصادفی با هم آشنا شده اند. این فیلم یک جدول زمانی را دنبال می کند و نوع رابطه را در ابتدای آشنایی و ۱۰ سال بعد به درستی به تصویر می کشد.

در «۳۰۰۰ سال حسرت» با بازی تیلدا سوینتون، معلم برای سخنرانی در کنفرانس به استانبول می‌رود، اما یک چراغ عتیقه در بازار می‌خرد تا ادریس آلبا را از رویاپردازی به سبک افسانه‌های شرقی رها کند. راضیش کن

این فیلم که در جشنواره کن امسال به نمایش درآمد، اولین فیلم ساخته جورج میلر پس از «مکس مد: جاده خشم» در سال ۲۰۱۵ است.

امسال کارلووی واری میزبان لئو شرایبر، بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی به مناسبت تولد ۱۸ سالگی او خواهد بود. شرایبر در سال ۲۰۰۴ با حضور در جشنواره فیلم «همه چیز روشن است» را به عنوان اولین تجربه کارگردانی خود ارائه کرد. این فیلم برنده جایزه جشنواره فیلم ونیز شد.

کارلووی واری همچنین از ژروم پیلار، مدیر اجرایی سابق مارش دو کن، که چند هفته پیش پس از ۲۷ سال حضور در جشنواره کن در سال ۱۹۹۵ استعفا داد، ادای احترام کرد. فیلم سینمایی «سیل» محصول ۱۹۹۳ پیلار نیز در این جشنواره به نمایش در خواهد آمد.

این جشنواره همچنین از اضافه شدن سه فیلم جدید به برنامه جشنواره امسال خبر داده است.

فیلم سینمایی «روی آسمان، زیر آب» ساخته درنج حاجی ها که قرار است امسال با عنوان «مثل ماهی روی ماه» اکران شود، در بخش مسابقه در پروکسی اکران می شود. از امسال، پروکسیما جایگزین رقابت شرق و غرب جشنواره فیلم کارلووی واری شده است که به فیلم هایی از اروپای مرکزی و شرقی و بالکان اختصاص داشت و فیلمسازان سراسر جهان اکنون مجاز به شرکت در این رقابت هستند.

همچنین «تابستان با امید» به تهیه کنندگی صدف فروغی محصول مشترک سینمای ایران و کانادا در رقابت اصلی بهترین فیلم گوی بلورین کارلو واری به رقابت می پردازد. جلالان به کارگردانی ارسلان امیری در بخش اکران نیمه شب و جمعه دیدن رابینسون ساخته میترا فراهانی و مستندی به تهیه کنندگی مشترک فرانسه، سوئیس، ایران و لبنان، خارج از گذشته به نمایش در می آید. این فیلم بخشی از اتفاقات است.

جشنواره فیلم کارلووی واری از ۱ تا ۹ جولای ۲۰۲۲ (۱۰ تا ۱۸ ژوئیه) در جمهوری چک برگزار می شود.