قانون جدید قلدری سایبری ژاپن، متخلفان آنلاین را به یک سال زندان محکوم کرده است.


بر اساس اصلاحیه قانون جزایی این کشور که از صبح پنجشنبه در ژاپن لازم الاجرا شد، توهین به شخصی در فضای مجازی تا یک سال حبس دارد. به دلیل خودکشی آشکار هانا کیمورا و جریمه ۹۰۰۰ پوندی (تقریباً ۸۱ دلار) به مردی که متهم به تهدید ستاره تراس هاوس در سال ۲۰۲۰ بود، مقامات دولتی بازبینی قوانین قلدری سایبری ژاپن را آغاز کرده اند. طبق نسخه قبلی قانون جزایی این کشور، ارسال توهین های آنلاین با جریمه ۱۰۰۰۰ ین یا کمتر و حبس کمتر از ۳۰ روز مجازات می شد. اکنون، قانون مجازات های مالی تا سقف ۳۰۰۰۰۰ یا حدود ۲۲۰۰ دلار را مجاز می داند.

علیرغم فشارهای عمومی بر دولت برای مقابله با قلدری سایبری، لایحه ارائه اصلاحات بحث برانگیز بود. سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که این قانون پس از آن تصویب شد که حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن ماده‌ای را اضافه کرد که از دولت می‌خواست هر سه سال یک‌بار این قانون را برای ارزیابی تأثیر آن بر آزادی بیان بررسی کند. همانطور که The Verge اشاره می‌کند، نگرانی‌هایی نیز وجود دارد که قانون در مورد توهین به اندازه کافی شفاف نیست.

قانون کیفری کشور توهین را به عنوان تلاش برای توهین بدون اشاره به حقایق خاص در مورد کسی تعریف می کند – در مقابل، افترا شامل اشاره به ویژگی های خاص است. سیهو چو، وکیل جنایی ژاپنی به CNN گفت: “توهین باید یک راهنما باشد.” در حال حاضر، حتی اگر کسی رهبر ژاپن را احمق خطاب کند، طبق قانون اصلاح شده می تواند به عنوان یک توهین طبقه بندی شود.