قطعی های عجیب اینستاگرام باعث شده است که برخی از مردم فکر کنند حساب هایشان بسته شده است


اگر امروز نمی توانید فید اینستاگرام خود را بررسی کنید، تنها نیستید. اینستاگرام تایید کرده است که برخی از کاربران در دسترسی به حساب های خود با مشکل مواجه هستند. این شبکه اجتماعی تا لحظه تنظیم این مطلب دلیل آن را مشخص نکرده است، اما برخی از کاربران اخطاریه‌هایی مبنی بر تعلیق حساب‌هایشان دریافت کرده‌اند و برخی دیگر شاهد کاهش تعداد فالوورهای خود بوده‌اند. اینستاگرام عصر دوشنبه در توییتی ادعا کرد که این مشکل را برطرف کرده است، اما هیچ توضیحی در مورد دلیل رخ دادن این خطا ارائه نکرد.

گزارش‌های مربوط به سقوط کمی قبل از ساعت ۹ صبح به وقت شرقی در Downdetector منتشر شد. با این حال، آنها ایده آل نبودند، زیرا بسیاری از کاربران (از جمله در اینجا در Engadget) با این مشکل مواجه نشدند.

این اولین قطعی قابل توجه در سال گذشته نیست. شبکه‌های اجتماعی شرکت مادر متا حدود یک سال پیش زمانی که بخش‌های کلیدی شبکه اصلی شرکت آفلاین شدند، دچار قطعی بزرگی شدند. اخیراً اینستاگرام در اوایل اکتبر یک باگ را برطرف کرد که باعث می شد کاربران iOS از دسترسی به این سرویس جلوگیری کنند. اشکال تصادف فوری در سپتامبر نیز کمکی نکرد. این سکسکه‌ها مکرر نیستند، اما نشان می‌دهند که اینستاگرام هنوز هم مشکلات دندان درآوردن دارد.

نسبت به سال های گذشته وضعیت بهتر شده است. به خصوص در سال ۲۰۱۹، اینستاگرام در عرض یک ماه با دو قطعی مواجه شد. این علاوه بر مسائل مربوط به حریم خصوصی است که رمز عبور کاربران را در معرض دید کارمندان قرار داده است.

با این حال، این آخرین شکست در زمان بدی رخ می دهد. اگرچه مخاطبان اینستاگرام در حال افزایش است و اخیراً از مرز ۲ میلیارد کاربر فعال عبور کرده است، متا سرمایه گذاری نقدی در فناوری های Metaverse مانند سخت افزار واقعیت مجازی و پلتفرم Horizon Worlds را از دست می دهد. این شرکت در خطر فوری نیست، اما اگر بخواهد امپراتوری رسانه های اجتماعی خود را رشد دهد و هزینه های فزاینده را جبران کند، به اعتبار نیاز دارد.

به‌روزرسانی ۱ نوامبر ۲۰۲۲ در ساعت ۲:۱۶ بامداد ET: قطعی مدتی طول کشید، اما در نهایت برطرف شد. والدین متا بیانیه زیر را به Engadget داد: “اوایل امروز، یک باگ باعث شد برخی از کاربران اینستاگرام در دسترسی به حساب های اینستاگرام خود با مشکل مواجه شوند. این تغییر موقتی در تعداد افرادی که تعداد کمی از حساب ها را دنبال می کنند، تغییر کرده است. ما این مشکل را برطرف کردیم. این مشکل در اسرع وقت برای همه افراد متاثر شده است، و ما برای ناراحتی عذرخواهی می کنیم.