لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان لبخند یک لبخند پاسخی ناخواسته به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا شما را می خنداند. اگرچه این تعریف درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

فواید لبخند زدن

صرف نظر از اینکه لبخند شما واقعی باشد یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و برای سلامتی ، احساسات و حتی احساسات اطرافیان شما مفید خواهد بود.

لبخند زدن به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید دلیل اجبار لبخند این باشد که می تواند عمر شما را افزایش دهد. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با طول عمر ارتباط دارد

به طور کلی ، افراد شاد سالم ترند و عمر طولانی تری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند زندگی را طولانی کند و چشم انداز شاد و مثبتی را نسبت به زندگی حفظ کند.

2 لبخند به رفع استرس کمک می کند

استرس می تواند بر تمام شخصیت ما تأثیر بگذارد و در چهره ما قابل مشاهده است. لبخند زدن نه تنها می تواند از خستگی ، خستگی و افسردگی جلوگیری کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، یک لبخند می تواند استرس را از بین ببرد ، حتی اگر حوصله لبخند زدن یا حتی تقلید از یک لبخند ساختگی را ندارید. وقتی احساس ناراحتی می کنید ، یک لحظه به لبخند زدن اختصاص دهید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند زدن روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که عصبانی هستید سعی کنید لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، احساسات شما به سمت بهتر تغییر خواهد کرد.

عمل لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما بیدار می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – بدین معنی که با تقلید از حالت شاداب صورت خود ، می توانید ذهن خود را به حالت شادی “فریب” دهید.

یک لبخند ساده می تواند توسط یک نوروپپتید که ارتباط عصبی در مغز را بهبود می بخشد ، و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را جدا کند ، که می تواند خلق و خوی شما را افزایش دهد. لبخند زدن را به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی در نظر بگیرید.

4 لبخند زدن مسری است

در حالی که لبخند حس زیبایی می دهد ، اما نشانه واقعیت نیز هست. لبخند زدن نه تنها می تواند روحیه فرد را افزایش دهد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به نحو مثبتی تغییر دهد.

مغز به طور خودکار حالت چهره افراد دیگر را تشخیص داده و تفسیر می کند – و گاهی اوقات ، حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که شما می توانید لبخند شخص دیگری را تشخیص دهید و لبخند به تنهایی بدون اینکه متوجه آن باشید. بله ، از نظر علمی مسری بودن یک لبخند ثابت شده است

جلوه های لبخند زدن

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت جسمانی را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. تصور می شود که سیگار کشیدن به دلیل استراحت بیشتر عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

لبخند زدن می تواند فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند تأثیر مثبتی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده در واقع فشار خون را کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است که لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر دستگاه فشار خون در خانه دارید ، می توانید خودتان این ایده را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشار خون خود را یکبار دیگر در حال لبخند زدن اندازه گیری کنید. جی! آیا تفاوت را میبینید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن غدد درون ریز و سایر داروهای مسکن و سروتونین را تأمین می کند. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را افزایش می دهند ، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد بدن را کاهش می دهند. لبخند زدن یک درمان طبیعی است.

لبخند زدن شما را جذاب می کند

ما معمولاً جذب افرادی می شویم که لبخند می زنند. وقتی شکل بدتر یا بدتر صورت مانند چین و چروک برعکس عمل می کند

اما مردم معمولاً مجذوب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند شما شخصیت بهتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب کند ، بلکه می تواند شما را جوانتر نشان دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب بلند کردن صورت ، در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند زدن نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که افراد متفاوت به شما پاسخ می دهند.

فواید لبخند زدن

10 لبخند زدن به شما کمک می کند تا نگرش مثبت خود را حفظ کنید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، اینطور نیست؟

لبخند زدن می تواند بر روحیه فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا نه ، اما همچنان به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد خوب هستید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر ماهر و متخصص خود آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز در هر زمان است.

پرسنل ماهر این مرکز از طریق افراد مسن ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه بر اساس آخرین استانداردهای مراقبت و خدمات پرستاری مراقبت ارائه می دهند و راحتی و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و با مشورت پزشک یا متخصص انجام می شود.

لطفاً این نسخه را بررسی کنید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید