لوسادا: حضور در پرسپولیس فرصت بزرگی است


به گزارش ایسنا و به نقل از سایت اسپانیایی lavozdigital، خوزه آگوستو لوسادا بنیتز ملقب به په په لوسادا که فارغ التحصیل رشته بدنسازی از دانشگاه مادرید است، با قراردادی یک ساله به کادر فنی ایران پیوست. او پیش از این در باشگاه های نساجی جراح قمشهر و گل گهر کار کرده و پرسپولیس سومین تجربه او در فوتبال ایران است.

لوسادا این هفته راهی تهران می شود تا در پرسپولیس دومین باشگاه موفق ایران کار کند. او در مورد حضورش در پرسپولیس صحبت کرد که در ادامه می خوانیم:

* نام پپه لوسادا در ایران معتبر است. آیا این درست است

– خب حقیقت این است که من در باشگاه های زیادی به عنوان مربی کار کردم. درست است. من قبلا با نکونام بازیکن نسبتا مهم ستاره کشورم و اوساسونا و سپس با مجید جلالی در ارتباط بودم و به همین دلیل الان این فرصت را دارم که به پرسپولیس یعنی استقلال بروم. بزرگترین رقیب کشور و همچنین تهران (پایتخت).

* یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس را می شناسید؟

– بارها با هم برابر بوده ایم. فکر می کنم او باید از کار من مطلع می شد و مجبورم می کرد کار کنم. یحیی گل محمدی به دنبال مربی بدنسازی بود که خارجی باشد و مرا به گفته خود بشناسد. بنابراین پس از بررسی با باشگاه، مستقیماً با من تماس گرفت.

* آیا پیشنهادات اضافی روی میز دارید؟

– خب در لحظه ای که گل محمدی با من تماس گرفت، با یک تیم دیگر از ایران و یک تیم اروپایی دیگر در حال مذاکره بودم. اتفاقی که می افتد این است که پرسپولیس خیلی سریع برای جذب من اقدام کرد و بیشتر هم حاضر شد من را جذب کند.

* استاندارد فوتبال ایران چیست؟

– ایران کشوری بسیار فوتبال پسند است و فوتبالدوستان زیادی دارد. جام جهانی هم اکنون در حال آماده شدن است. ورزشگاه پرسپولیس نیز مانند نیوکمپ ۹۰ هزار نفر را در خود جای داده و هواداران بی شماری دارد.

* لیگ ایران چطور است؟

– لیگ ایران قدرتمندترین لیگ خاورمیانه است. کشورهای نزدیک به قطر، امارات یا عربستان هم هستند که فکر می کنم در قعر فوتبال هستند اما از نظر اقتصادی نه، چون می توانند در این زمینه کمی بیشتر از لیگ ایران باشند. به نظرم سطح لیگ ایران از نظر کیفی بالاست.

* قراردادت با پرسپولیس چند ساله است؟

– این فصل قرارداد امضا کردم و اگر اوضاع خوب پیش برود، فکر می کنم بتوانم قراردادم را تمدید کنم.

* آیا می خواهید بیشتر در اسپانیا کار کنید؟

– البته که دارم. به عنوان یک مربی از کادیز، می خواهم در این باشگاه کار کنم. باید اعتراف کنم که گاهی امکان بازگشت به فوتبال اسپانیا وجود دارد اما به دلایل مختلف این اتفاق نیفتاد. اگر پروژه درجه یک یا دو در اسپانیا به من پیشنهاد شود خوشحال خواهم شد. اما در حال حاضر، من روی این پروژه جدید و هیجان انگیز متمرکز هستم، زیرا این یک فرصت عالی برای من است، و همچنین چیزی است که در وهله اول به من اطمینان می دهد که چقدر آنها در ایران ارزشمند هستند. پرسپولیس تیمی است که امسال در آسیا بازی می کند و در پنج سال اخیر دو فینال (آسیایی) بازی کرده است و در شش لیگ گذشته پنج قهرمانی متوالی را در کشور خود کسب کرده است، به جز زمانی که پرسپولیس پارسال تیمی شد. بسیار قدرتمند و در رسانه های اجتماعی فکر می کنم بیش از ۸ میلیون دنبال کننده دارد و آن را به یک پروژه بسیار مهم و همچنین چالش بزرگی در حرفه من تبدیل می کند که می خواهم انجام دهم.

انتهای پیام/