لیلا حاتمی داور جشنواره ونیز ۲۰۲۲ شد / جولین مور، رئیس هیئت داوران – تئاتر آنلاین


لیلا حاتمی و کاجیو ایشی گورو به عنوان داوران جشنواره فیلم ونیز به ریاست جولیان مور انتخاب شدند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ورایتی، در حالی که جولیان مور، بازیگر آمریکایی، به عنوان رئیس هیئت داوران هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز انتخاب شد که اعضای هیئت داوران آن چهره هایی چون لیلا حاتمی بودند. بادام هندی ایشیرو نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات.

جولیان مور بازیگر برنده اسکار برای فیلم «فولاد». آلیس“، که اخیرا توسط بازیگر “When You Save the World” کارگردانی شده است. جسی آیزنبرگ و پس از آن در فیلم «تازتر» به کارگردانی بنجامین کارون بازی خواهد کرد.

آدری دیوان که سال گذشته برای فیلم “رویداد” برنده شیر طلایی ونیز شد، لئوناردو دی است. کاسترانزا کارگردان ایتالیایی فیلم «قفس درونی». عشق کوهن کارگردان آرژانتینی و رودریگو سوروگویان تهیه کننده فیلم «مادر» دیگر داور این دوره از جشنواره ونیز است.

جولیان مور آخرین بار در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۷ در فیلم «صرب» به کارگردانی جورج کلونی شرکت کرد. وی در سال ۲۰۰۲ مورد تجلیل قرار گرفت فنجان ولپی سازمان بهداشت جهانی بازیگری او برای بازی در فیلم «دور از بهشت» در جشنواره فیلم ونیز حضور داشت. و غیره هاینز دریافت شده

لیلا حاتمی سابقه حضور در هیئت داوران جشنواره کن را دارد ۲۰۱۷ ۳ رئیس جمهور زن و ۴ رئیس جمهور مرد هستند مادر او برای قضاوت در این دوره کار می کند. او برای فیلم «جدایی» به کارگردانی اصغر فرهادی جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد جشنواره برلین را دریافت کرد.

هفتاد و نهمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۳۱ آگوست تا ۱۰ سپتامبر (۹ تا ۱۹ شهریور) برگزار می شود.