ماجرای بلوک کارت بانک سامان چیست؟


بانک احضار در بیانیه‌ای هرگونه هک یا حمله سایبری به این بانک را تکذیب کرد و به دستور پلیس فتا مبنی بر مسدود کردن برخی کارت‌های بانکی با تراکنش‌های مشکوک اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در پی اعلام برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی مبنی بر ابطال کارت های بانکی متعلق به بانک سالمون، روابط عمومی این بانک در اطلاعیه ای اعلام کرد که پلیس فتا به تمامی بانک ها دستور ابطال کارت بانکی خود را داده است. کسانی که معاملات مشکوک دارند این کار را کرده اند.

دیروز، کاربران توییتر از دریافت پیامک هایی از سوی بانک احضار خبر دادند که کارت های بانکی آنها غیرفعال و لغو شده است. به گفته یکی از کاربران، بانک احضار ابتدا در پیامکی از لغو کارت بانکی کاربر خبر داد.

چند ساعت بعد پیامکی از بانک احضار برای کاربر دریافت شد که در آن نوشته شده بود: «به دلیل اطلاع بانک مرکزی از کارت شما در درگاه های غیر ایمن استفاده شده و برای حفظ امنیت، کارت شما غیرفعال شده است».
این کاربر امروز از شلوغی شعبه احضار بانک خبر داد و نوشت: همین الان تعداد افراد شعبه و کارت آنها خیلی قطع شده است.

با وجود گمانه زنی ها و شایعات مبنی بر افشای اطلاعات کارت های مربوط به بانک احضاریه در فضای مجازی و این موضوع از سوی کاربران به عنوان دلیل ابطال کارت های بانکی عنوان شده است. اما بانک احضار در اطلاعیه خود با اشاره به تراکنش های مشکوک برخی از کاربران، دستور فتا مبنی بر ابطال کارت این بانک را تلاشی برای حمایت از کاربران و مشتریان عنوان کرد.

متن اطلاعیه بانک احضاریه به شرح زیر است:

تعداد محدودی از مشتریان پیامک‌هایی مبنی بر ابطال کارت بانکی خود دریافت کرده‌اند که می‌تواند منجر به استفاده از کارت در درگاه‌ها و پایانه‌های ناامن و سوء استفاده از کارت مشتری شود. .

در این اطلاعیه آمده است که این اقدام به منظور حفظ منافع فیزیکی مشتری انجام شده است و جای نگرانی وجود ندارد و مشتری می تواند در اسرع وقت کارت جدید را به صورت حضوری یا از طریق اپلیکیشن موبایل از طریق شعبه دریافت کند. شخص

همچنین در این اطلاعیه هرگونه شایعه و سایر اطلاعات مبنی بر هک یا حمله سایبری به شدت تکذیب شده و بانک احضار بر اقدام با شایعه پردازان در این زمینه تاکید کرده است.

اوایل هفته جاری، بانک مرکزی اعلام کرد که سیستم های بانکی (مانند بانک های اینترنتی و موبایل بانک) را برای استفاده ایرانیان خارج از کشور برای جلوگیری از حملات سایبری غیرفعال کرده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!