ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و نظر مجلس یک ریال کمتر از مستمری بگیر قبول نمی کند


ماده 96 قانون تامین اجتماعی و نظر مجلس یک ریال کمتر از مستمری بگیر قبول نمی کند

رئیس کانون ایثارگران جامعه کارگری تاکید کرد: با وجود اینکه شایعاتی مبنی بر پرداخت مبلغ ۵۱۵ هزار تومان و پرداخت تنها ۳۸ درصد شنیده ایم، دولت باید بداند که کمتر از ریال قبول نمی کنیم. قانون

به گزارش ایلنا، حسن صادقی عصر امروز در نشست زنده اینستاگرامی خود در ستاد خانه کارگر در جمع مستمری بگیران و شنوندگان درباره آخرین تحولات و وضعیت حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی گفت و گو کرد و با اشاره به گذشت ۱۹ روز از آن گفت. لغو مصوبه قانونی دولت با نامه رئیس مجلس: این نظر مجلس، مصوبه دولت را باطل می کند و هنوز ندیدیم که آیا دولت نظر هیات مدیره تامین اجتماعی را می پذیرد یا خیر. .

به همین منظور از ما دعوت شده است تا جلسه ای بین خودمان و سرپرست وزارت کار کانون بازنشستگان و مدیران عامل صندوق تشکیل دهیم و مقدمات بررسی آن در آن جلسه فراهم شده است. برای برون رفت از بحران کنونی و این تمهید ترتیب داده شده است که دو هفته پیش روز شنبه وزیر موقت افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان را اعلام کرد اما از قضا شاهدیم که دولت به وعده خود عمل نکرده است. جلسه برگزار شد و به نظر می رسید هیچ تمایلی جز اتلاف وقت وجود نداشت.

این فعالان کارگری با بیان اینکه بین نطق و اظهارات دولتمرد و وکیل مجلس تفاوت وجود دارد که باعث خوشحالی ما شده است، تصریح کردند: نگرانی ما این است که گزارش شفافی از وزارتخانه نمی آید. کار یدی در این بین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و ما به عنوان حقوق بازنشستگی نیز نیازمند موضع گیری شفاف هستیم.

صادقی ادامه داد: ترس و اضطراب در ذهن بازنشستگان موضوع ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی وجود دارد. انتظار داریم نمایندگان مجلس بیشتر مطالبه گر باشند و صریح تر صحبت کنند.

وی با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب مشروطه، تفکر اداری را در دولت دیدیم که مانع اجرای قوانینی است که به نفع مردم است، گفت: اجرای نظام حاکم که قدرت طلب است برای دولت سخت است. قانون هم به خاطر همین تفکر بوروکراتیک وضع شد دولت مجبور نیست هزینه کند.

به گفته رئیس اتحادیه ایثارگران جامعه کارگری، صندوق تامین اجتماعی بر اساس مزایای تعریف شده فعالیت می کند و هیچ شرکت حامی یا کمیته امدادی وجود ندارد که از جیب خود پول پرداخت کند. مجلس با پرهیز از اجرای قوانین مبتنی بر نگرش بروکراتیک، حتی مسئولیت غیرقانونی بودن تصمیمات دولت را بر عهده نگرفته است.

صادقی در پاسخ به سرپرست وزارت کار در اظهاراتش گفت که چرا دولت تعهدی را که دولت برای ثبات و ظرفیت صندوق حقوق بازنشستگان داده است نداده است؟ ? پایداری صندوق منوط به این است که دولت اطمینان داشته باشد که سهم نهادهای تامین اجتماعی در بودجه سالانه برای بهبود پایداری صندوق و نه از جیب بازنشستگان وارد شود.

وی با بیان اینکه آنچه سازمان تامین اجتماعی را به امروز رسانده است این است که افرادی را به صورت غیرقانونی وارد کرده اند که علیرغم اینکه گفته شده کارفرمای آنها هستند حق بیمه خود را پرداخت نکرده اند. ۷۰ سال است که سازمان تامین اجتماعی به این شکل اداره می شود و اگر دولت تاکنون به وظایف خود عمل می کرد، امروز به این وضعیت که صندوق به آن رسیده است، نمی دیدیم چرا که عده ای کمیته امداد را به اشتباه انداختند.

قائم مقام خانه کار افزود: اگر دولت بند ۹۶ قانون تامین اجتماعی را به درستی اجرا کند، به کاهش تقلب بیمه ای و تشویق کارگران جوان به پرداخت حداکثر مبلغ در حساب صندوق تامین اجتماعی کمک می کند، بنابراین این مشکل برطرف می شود. حل کرد.” صندوق را تثبیت کنید.»

صادقی با یادآوری قانون بودجه امسال یادآور شد: باید در اسفندماه ۱۴۴ میلیارد تومان تخصیص داده می شد تا مطالبات تامین اجتماعی در بودجه امسال منتفی شود اما با فشار نمایندگان و تجمعات ما. ۹۰ هزار میلیارد تومان دریافت شد. امروز سالگرد دولتی است که مدعی انقلابی است، ما نه کمکی می خواهیم، ​​نه هدیه ای، نه سبد کالایی، بلکه حقوق خود را بر اساس قانون تامین اجتماعی می خواهیم.

وی خطاب به سرپرست وزارت کار گفت: از آنجایی که فقط رای نمایندگان بازنشسته مجلس و رهبری را امضا کرده ایم، در صورت عدم موافقت دولت با رای گیری مجلس تا پایان هفته جاری، جلسه خواهیم داشت. در مجمع در مقابل دفتر نمایندگان پارلمان همه ایالت ها فرم های شکایت وجود دارد، ما آنجا خواهیم بود و شکایت خواهیم کرد. با این حال انتظار داریم دولت تا پایان هفته جاری این مصوبه را نهایی کند.

رئیس سازمان ایثارگران جامعه کارگری با استناد به بند ۹۶ قانون تامین اجتماعی و نظر مجلس گفت: شنیده‌ایم که مبلغ ۵ میلیون و ۱۵ هزار تومان مقرر پرداخت نمی‌شود و فقط ۳۸ روپیه پرداخت می‌شود. پرداخت شده. درصد، دولت بداند که ما یک ریال کمتر از قانون نمی خواهیم.

وی افزود: همچنین ممکن است تراز ۱۴۰۰ افزایش پیدا نکند چون دولت قبول نمی کند و تا آخر تلاش می کنیم به آن عدد برسیم و موفق می شویم. مایل بودن

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار با صدور مصوبه اصلاحی جدید بر اساس قانون، با بیان اینکه از ماه جاری مشکل برای تسویه حقوق مستمری بگیران پیچیده‌تر می‌شود، گفت: هر چه بالا باشد. مسئولان وزارت کار می گویند و پخش از رادیو حق ماست.

صادقی با اشاره به اینکه پس از رد رای دولت از سوی مجلس، آب بر آتش مطالبات بازنشستگان افتاد، تصریح کرد: حرکت بازنشستگان کاملاً بر اساس صنف است، در عمل دیدیم که اگر مرجعی به حق خود عمل کند. اما دولت آمادگی حمله به رسانه های خارجی را ندارد. جامعه کارگری ایران منصف است و از نظام و اسلام دفاع می کند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان بیش از مسئولان جامعه کارگری به ثبات صندوق و پایداری منابع تامین اجتماعی علاقه مند هستند، گفت: از مسئولان وزارتخانه تقاضا داریم موضع اعلام شده را اعلام کنند. کلیباف به جای گلایه، مراتب تشکر را از سرپرست وزارت کار اجرا کند.

رئیس کانون پیشکسوتان جامعه کارگری با تشکر از همه کسانی که در این مطالبه از بازنشستگان حمایت کردند، گفت: بازنشستگان باید بفهمند که ما آگاه هستیم و اگر سکوت کردیم فکر نکنند که آگاه هستیم. مداوم ما به خاطر اخلاق و وعده‌هایمان سکوت نکردیم و تنش ایجاد نکردیم، اما دولت جانشین نشان داد که وقتی قول دادیم سکوت نکردیم.

انتهای پیام/