مایکروسافت به توسعه دهندگان بازی کمک می کند تا از Xbox Series S بهره بیشتری ببرند


آیا با توجه به سخت افزار ۱۴۴۰p در Xbox Series S از اینکه بازی ها آنطور که انتظار داشتید اجرا نمی شوند ناامید هستید؟ مایکروسافت ممکن است راه حلی داشته باشد. The Verge دریافته است که جدیدترین کیت توسعه بازی ژوئن این شرکت به توسعه دهندگان دسترسی بیشتری به حافظه می دهد و “صدها مگابایت اضافی” رم را برای بازی های خود آزاد می کند. مایکروسافت می‌گوید که می‌تواند عملکرد گرافیکی را در عناوینی که حافظه محدود آن مشکل است، بهبود بخشد.

این حرکت کنسول سطح پایه را با Xbox Series X که از همان CPU استفاده می کند اما GPU قدرتمندتری دارد، همتراز نمی کند. با این حال، می‌تواند تنگناهایی را کاهش دهد که گاهی اوقات توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کند بازی‌های سری S را با وضوح و نرخ فریم پایین‌تر اجرا کنند. در حالی که سری X دارای ۱۶ گیگابایت رم (که حدود ۱۳.۵ گیگابایت آن قابل استفاده است)، مدل پایین تر فقط ۱۰ گیگابایت دارد – در عمل، توسعه دهندگان فقط ۸ گیگابایت دارند. سازندگانی که با Digital Foundry صحبت کردند از محدودیت ها شکایت کردند.

اگر این یک استراتژی آشنا به نظر می رسد، باید باشد. مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ زمانی که به کدنویس‌های Xbox One اجازه داد ویژگی‌های Kinect را در بازی‌هایی که نیازی به کنترل حرکتی ندارند، غیرفعال کنند، قدرت بیشتری به آنها داد. در هر دو مورد، مایکروسافت منابع سیستم موجود را در پاسخ به مشکلات اصلاح می کند.

توسعه دهندگان برای بهینه سازی بازی ها زمان می گذارند و هیچ تضمینی وجود ندارد که این موضوع روی بسیاری از عناوین تاثیر بگذارد. انتظار وصله هایی را نداشته باشید که گرافیک تمام نسخه های مورد علاقه شما را بهبود می بخشد. با این حال، این یک حرکت خوشایند است که می تواند Xbox Series S را به گزینه ای مناسب تر تبدیل کند، اگر به نسخه گران قیمت آن عادت ندارید.