مایکروسافت در حال همکاری با غول های فناوری برای توسعه استانداردهای Mataras است


متا، مایکروسافت و سایر غول های فناوری که به دنبال شکل دادن به مفهوم متاور هستند، تیم هایی را برای توسعه استانداردهای صنعتی تشکیل داده اند و قرار است با دنیای دیجیتال این شرکت ها سازگار شوند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شرکت های بزرگ در حوزه متاورس در مجمع استاندارد متاورس شرکت کردند. بر اساس بیانیه ای که این گروه در روز سه شنبه ۲۱ ژوئن منتشر کرد، شرکت کنندگان در این انجمن شامل شرکت های بازی و ارگان های دولتی مانند کنسرسیوم وب جهانی (W3C) هستند.

با این حال، جای خالی ابرقدرتی مانند اپل در لیست شرکت کنندگان احساس شده است. به گفته تحلیلگران، اپل پس از معرفی هدست های واقعیت افزوده خود که احتمالا امسال یا سال آینده عرضه خواهد شد، به یکی از بازیگران اصلی متابارها تبدیل خواهد شد.

شرکت‌های بازی‌سازی مانند Roblox و Niantic نیز در این انجمن حضور ندارند و پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال مانند Sandbox یا Descentland حضور ندارند.

اپل هنوز برنامه ای برای هدست واقعیت ترکیبی اعلام نکرده است، اما بلومبرگ گزارش می دهد که هیئت مدیره این شرکت نمونه ای از این محصول را دیده است. اپل هنوز به درخواست رویترز برای اظهار نظر در مورد قاب جدید Metavers پاسخ نداده است.

اگر اپل هدست واقعیت افزوده خود را ارائه کند، در رقابت مستقیم با متا قرار خواهد گرفت که بخش قابل توجهی از آینده خود را به توسعه متافارز اختصاص داده و سرمایه گذاری زیادی روی سخت افزار دنیای مجازی انجام داده است.

متا که قبلاً فیسبوک نام داشت، سال گذشته در راستای اهداف تحول خود نام خود را به متا تغییر داد و اکنون اعلام کرده است که قصد دارد یک هدست واقعیت ترکیبی بسازد که امسال به کامبریا تغییر نام خواهد داد.

اپل در گذشته نقش کلیدی در ایجاد استانداردهای وب مانند HTML5 ایفا کرده است. این شرکت همچنین در قالب فایل ۳DZ برای محتوای Metadores 3D با Pixal شریک شده است و برای پشتیبانی از فرمت با Adobe شریک شده است.

نیل تروت، یکی از مدیران تراشه انویدیا، رئیس انجمن استانداردهای متاورس است. نیل در بیانیه‌ای به رویترز گفت که هر شرکتی، از جمله کارگران کریپتو، از پیوستن به گروه استقبال می‌کند.

او گفت که او به غیبت اپل در انجمن و تأثیر آن بر هدف آنها اشاره نکرد، زیرا به دنبال تسهیل ارتباط بین نهادها و شرکت های استاندارد و کمک به دگردیسی “دنیای واقعی” است.

منبع: رویترز