ما به دنبال تحول جدی در عرصه تئاتر – تئاتر آنلاین هستیم


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با استفاده از پتانسیل گسترده خود برای تقویت حوزه تولید محتوا با حمایت از استعدادهای جوان، تحول در تئاتر کشور را تسهیل می‌کنم.

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به گزارش تئاتر آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین جلسه شورای سیاستگذاری چهل و یکمین تئاتر فجر، حضور یافت. وی با اشاره به اینکه این جشنواره تلاش جدی وزارت فرهنگ حکومت خلق برای ارتقای بخش تئاتر است، افزود: «وزارت فرهنگ بخش تئاتر کشور در حال تحول جدی است. برای تحقق این تحول، علاوه بر توجه جدی به مقوله زیرساخت ها، اقدامات و فعالیت های مناسب نیز باید تدارک دیده شود.

وی با اشاره به بازدید اخیر از مجموعه تئاتر شهر و تالار سنگلج، با توجه به اهمیت زیرساخت ها در بخش تئاتر، نگهداری از مجموعه های قدیمی و ساخت سالن های فرهنگی و هنری پیشرفته در شهرهای مختلف گفت. چشم انداز اصلی وزارت فرهنگ کشور است.

نژاد حوزه هنری کشور با تاکید بر تقویت حوزه «تولید محتوا» در عرصه تئاتر یادآور شد: باید به تقویت حوزه «تولید محتوا» با پشتوانه تحول بنیادینی که در این حوزه به دنبال آن هستیم، توجه ویژه ای داشته باشیم. تغییر چارچوب تئاتر کشور برای تقویت بخش تولید محتوا با استفاده از استعدادهای جوان و پتانسیل های گسترده تسهیل می شود.

اسماعیلی حضور دو نماینده مجلس در شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر فجر را محتمل دانست. خور مناسبت ها مثمر ثمر وی در راستای تقویت حوزه تئاتر کشور گفت: جلسه شورای سیاست گذاری تئاتر فجر تنها یک جناح فرماندهی نیست، ما با تشکیل جلسات مستمر سعی در تقویت نقش نظارتی و تحول آفرین این شورا داریم.

تصمیمات اعضای شورا در اولین جلسه شورای سیاستگذاری چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون امور هنری وزیر ارشاد ارائه شد.

بر این اساس غلامرضا منتجری و بیژن نوباوه نمایندگان شورای اسلامی، ایراز رعد، مینا باقری، کاظم نظری، حسین مصافیر آستانه، تاجبخش فناییان، کوروش زارعی و علی منتظری اعضای شورای سیاستگذاری چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر هستند.