متا به مدیران می‌گوید افرادی را برای اخراج شناسایی کنند


بر اساس این گزارش، برای حضور خارج از خانه، ماهر صبا، نایب رئیس متا، به مدیران دستور داده است تا تا پایان روز دوشنبه، افراد تیم خود را که «نیاز به حمایت» دارند، شناسایی کنند. او به مدیران گفت: «ضعیف‌ترین کارمندانی را که نمی‌توانند در مسیر درست قرار بگیرند، بیرون بیاورند». بر اساس این شرایط، کارمندان هدف این فرصت را خواهند داشت تا خود را بازخرید کنند، اما کاملاً مشخص نیست که این به چه معناست، زیرا شرکت به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

یک فرد آشنا به این موضوع به واشنگتن پست گفت که کارگران نگران هستند که از این موضوع برای ایجاد “برنامه های بهبود عملکرد” ​​استفاده شود که در نهایت می تواند منجر به اخراج گسترده کارکنان شود. صبا همچنین در یادداشت خود نوشت: اگر گزارش های مستقیم عملکرد ساحلی یا پایینی داشته باشد، آن چیزی که ما نیاز داریم نیست، باعث شکست این شرکت می شود. به عنوان یک مدیر، نمی توانید به کسی اجازه دهید که برای متا خنثی یا منفی باشد. “

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در اوایل ماه جاری در یک جلسه پرسش و پاسخ به کارمندان هشدار داد که این شرکت “یکی از بدترین رکودهای تاریخ اخیر” را تجربه می کند. پیشتر گفته بود که استخدام در سال جاری کاهش خواهد یافت، اما در همان جلسه متا فاش کرد که تعداد هدف مهندسان جدید حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. زاکربرگ همچنین اعلام کرد که متا قصد دارد انتظارات کارمندان خود را بالا ببرد و اهداف تهاجمی تری به آنها بدهد. او گفت: “من فکر می کنم برخی از شما ممکن است تصمیم بگیرید که این مکان برای شما مناسب نیست و انتخاب شخصی برای من مناسب است.” در واقع، افراد زیادی در شرکت هستند که نباید اینجا باشند.”

شبکه اجتماعی/شرکت متاورس چند ماه پیش به دلیل پیش‌بینی‌های ضعیف درآمد شروع به آماده‌سازی برای کاهش هزینه‌ها کرد، حتی برخی از ابتکارات متاورس خود را حذف کرد. فیس بوک در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ کاربران فعال روزانه خود را از دست داد و متا با یک بازگشت جزئی در سه ماهه اول سال جاری، انتظار کاهش اندکی درآمد به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین را دارد. این شرکت انتظار دارد به دلیل تغییرات در تنظیمات حریم خصوصی iOS اپل که دسترسی تبلیغ‌کنندگان را به کدهای منحصربه‌فردی که به کاربران امکان نمایش تبلیغات هدفمند را می‌دهد، محدود می‌کند، ۱۰ میلیارد دلار از درآمد خود را از دست بدهد.