متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. یک متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و تنظیم یک برنامه غذایی سالم کمک می کند ، همچنین تغذیه مناسب را برای بیماران ارتقا می دهد و توصیه های تغذیه ای را به بیماران ارائه می دهد.
یک متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهایی را که برای بیمار مهم هستند توصیه می کند و روش صحیح در مورد عادات غذایی را آموزش می دهد و اثرات برنامه را زیر نظر می گیرد تا از موثر بودن یک برنامه تغذیه مشخص اطمینان حاصل کند و نتایج را گزارش کند. فرایند درمان
این متخصص برنامه تغذیه ای را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، میانسالان ، بیماران ، چاق و لاغر بسته به شرایط و نیازهای آنها آماده می کند. او تصمیم می گیرد که چه نوع غذا و چه مقدار در روز بخورد.
بیماران توسط یک متخصص تحت نظر هستند تا به آنها کمک کند رژیم غذایی مناسب را بر اساس شرایط خاص خود انتخاب کرده و روند درمان را تسریع کنند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

جی! چه زمانی باید به تغذیه مراجعه کنیم؟

مدیریت

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

همیشه به غذا فکر کنید

کلسترول زیاد

Na…

در رویداد روز تغذیه متخصص ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که درخواست تغذیه دارند تا 20 مارس در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 نکته آسان برای تغذیه سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و انجمن سیستم پزشکی کشور. ارزیابی رژیم های تغذیه ای و درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماری ها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید