متهمان ارز دیجیتال به دادگاه انقلاب معرفی شدند


سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده متهمان ارز دیجیتال بررسی و به دادگاه انقلاب ارسال شد. وی گفت: تاکنون بیش از ۱۱۵ میلیارد ریال از دارایی های این افراد کشف و ضبط شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پایگاه خبری قوه قضاییه، مسعود ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده متهم ارز دیجیتال دریک گفت: کیفرخواست متهم ردیف اول ارز دیجیتال «دریک» به اتهام ماژور صادر شد. این پرونده برای متهم ردیف دوم به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بدون قصد مقابله با نظام از طریق کلاهبرداری و ایجاد اخلال اساسی در نظام اقتصادی کشور تشکیل شد. کیفرخواست صادر و به دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شد.

وی افزود: در بحث ارزهای رمزنگاری شده یک هزار و ۵۴۹ نفر دارایی خود را از دست دادند و یک هزار و ۱۵۷ میلیارد ریال از متهمان ضبط شد و اموال غیر منقول به غیر از وجه نقد نیز ضبط شد.

همچنین متهمان برای وسوسه مردم به سرمایه گذاری و خرید این ارز دیجیتال، تبلیغات گسترده ای از طریق کانال های تلگرامی به نام های «بورس پول» و «آینده نفت خام» انجام داده و هر دو متهم در خرید و فروش و افزایش قیمت هر واحد مشارکت داشتند. ۴ میلیون تومان تا ۴۲ میلیون تومان.

لینک کوتاهلینک کپی شد!