مجلس از اشتغال زایی در زندان ها استقبال کرده است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان ها همزمان با اعضای هفته قوه قضائیه و کمیسیون ماده ۹۰ دیدار و گفتگو کرد. گفت و گوها بر اقدامات موثر در دوره جاری متمرکز بود.

محمدی در جلسه عصر سه شنبه ابتدا از اعضای کمیسیون خواست با توجه به وضعیت نظارت مجلس بر اجرای قانون و سایر دستگاه های اجرایی سازمان زندان ها را در تخصیص به موقع، منظم و کامل اعتبارات ابلاغی یاری کنند. سازمان زندان به ویژه سازمان برنامه و بودجه. .

رئیس سازمان همچنین از اقدامات انجام شده توسط سازمان زندان ها در برخی از فعالیت های سازمان زندان ها در قانون برنامه ششم توسعه خبر داد و در خصوص برخی از موانع اجرا توضیحات لازم را ارائه کرد. قوانین.

وی در این نشست تاکید کرد؛ اولویت جدی ما در حال حاضر توسعه اشتغال در زندان ها است. تجربه نشان داده است که زندانیان کمترین آزار را در زندان ها دارند. جالب اینجاست که میزان بازگشت به این زندان برای این دسته از زندانیان از زمان آزادی به حداقل رسیده است.

وی با یادآوری دو پیشنهاد مجلس و قدردانی از تلاش های انجام شده برای تسهیل اشتغال، گفت: دو پیشنهاد مجلس در خصوص اعطای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی. مشتریان به کار گرفته شدند.

عملکرد مدیران زندان ها نیز از نظر توسعه اشتغال سنجیده می شود

در این راستا رئیس سازمان زندان ها ارزیابی عملکرد مدیران زندان ها بر اساس شاخص های توسعه اشتغال را مهم ارزیابی کرد. هدف ما برای اشتغال در سال جاری رشد ۲۰ درصدی در پایان سه ماهه اول، ۳۰ درصدی در پایان سال و ۵۰ درصدی در پایان سال خواهد بود.

محمدی زندان مرکزی گیلان را پایلوت طرح اشتغال حداکثری زندانیان معرفی کرد و ادامه داد: در زمینه اشتغال در زندان ها از جمله گیلان تفاهم نامه هایی داریم و در سطح زندان های دیگر فضای بیشتری را برای کارآفرینان و تولیدکنندگان فراهم کرده ایم. ” همچنین برای آموزش زندانیان با موسسات فنی و حرفه ای همکاری می کنیم اما برای حفظ آبرو و اشتغال زندانیان در گواهینامه مهارت آموزی آنها نامی از زندان ذکر نشده است.

برخی از زندانیان با اجرای برنامه های فرهنگی قرآن را حفظ کرده اند

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به بازدید اخیر خود از زندان قم و اجرای برنامه های موثر فرهنگی گفت: به دلیل این اقدامات موثر فرهنگی حتی در زندان قم نیز شاهد تبدیل شهرستان اندرجگاه به مدرسه قرآنی هستیم. همین طور زندانیانی که در خارج از زندان قرآن نمی خوانند، اکنون به یاری خداوند قرآن را حفظ کرده اند و برنامه های فرهنگی نیز برای زندانیان در نظر گرفته شده است.

در این دیدار روسای سازمان زندانها و نمایندگان حاضر در خصوص مشکلات زندانها بحث و تبادل نظر کردند و اعضا اقدامات از جمله اشتغال در زندانها را مثبت و امیدوارکننده دانستند.