مجموعه ای از پیوندها بین شرکت های دانش بنیان، ایده ها و فن آوری ها – پایگاه اطلاعاتی تحلیلی و خبری درک آنلاین


در یک نگاه کلی، شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌هایی هستند که به‌عنوان رابط بین ایده و فناوری به‌شمار می‌روند.

در دنیای امروز فعالیت های تولیدی به سرعت در حال گسترش است و بسیاری از جوانان نخبه و خلاق برای ثبت مالکیت کالاهایی که تولید می کنند یا فعالیت هایی که انجام می دهند و معنویت خود به جای مالکیت معنوی و مادی نیاز به ثبت شرکت دارند. با استانداردهای قانونی تایید شده است.

شرکت‌های دانش‌بنیان در اصل با هدف آشتی علم و ثروت ایجاد شدند و به همین دلیل، شرکت‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان سالهاست که در فرهنگ کشورهای توسعه‌یافته امری روشن و جا افتاده است. از آنجایی که این شرکت‌ها معمولاً توسط نخبگان جوان و خلاق راه‌اندازی می‌شوند، گاهی اوقات بسیاری از افراد از روند تاسیس و ثبت اطلاعات چندانی نمی‌دانند.

شرکت های دانش بنیان چیست؟
شرکت های دانش بنیان چیست؟

شاید بسیاری از کارآفرینان و نخبگان جوان ثبت فعالیت خود را به عنوان یک شرکت دانش بنیان ضروری نمی دانند و از میزان آن بی اطلاع هستند. به یاد داشته باشید، ثبت یک شرکت دانش بنیان مزایای بی شماری دارد و می تواند شما را در برابر سوء استفاده کنندگان از ایده ها و کسب و کار شما محافظت کند. زیرا شما ایده ها، خلاقیت ها و اختراعات خود را به صورت قانونی ثبت می کنید تا بتوانید در آینده آنها را به فعالیت های تجاری و کارآفرینی تبدیل کنید. یک شرکت دانش بسیان در واقع کالایی تولید نمی کند و معمولاً زمین یا ماشین آلات تخصصی ندارد. در عوض همیشه تعدادی افراد تحصیل کرده و با تجربه هستند که اطلاعاتی را تولید می کنند که محصولات اصلی شرکت محسوب می شود و برای آنها درآمدزایی می کند.

اما نقطه شروع شما کجاست؟ وقتی متوجه شدید که محصول یا ایده شما می تواند به مرحله تجاری سازی برسد، زمان ثبت شرکت شما فرا می رسد. برای دانش محور بودن، مهم است که بین محصول خود و میزان پیشرفت آن در مقایسه با سایر محصولات در آن زمینه تمایز قائل شوید. به یاد داشته باشید که برای دانش محور بودن، سطح فناوری ارائه شده باید دارای شرایط زیر باشد. محصولی که ارائه می دهید باید به گونه ای باشد که کپی برداری از آن آسان نباشد و از پیچیدگی و ظرافت خاصی برخوردار باشد. در مرحله بعد باید کنترل کیفی ایده یا محصول مربوط به شرکت باشد و سوم اینکه عملیات پیچیده ای در محصول ایجاد شود. برای این منظور در هنگام ثبت شرکت دانش بنیان، کالاها به دو ردیف فناوری پیشرفته یا فناوری بالا و فناوری متوسط ​​تقسیم می شوند.

الزامات ثبت نام محصول شما در فرآیند ساخت نیز شرایط خاصی است. محصول شما باید حداقل به مرحله تولید آزمایشگاهی رسیده باشد و قابلیت های خود را نشان داده باشد تا در سیستم ارزیابی پذیرفته شود. بدین ترتیب کسب یک سری شاخص های کلی مانند داشتن حداقل مدرک لیسانس، حداقل سه سال کار در زمینه فعالیت شرکت یا سابقه مدیریت یا تجربه علمی، داشتن حداقل یک پتنت ارزیابی شده و …. نیز لازم است.

شرکت های دانش بنیان با اهداف متفاوتی وارد کار می شوند. محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان می تواند در بازه زمانی کوتاه نتایج منحصر به فردی را در گستره وسیعی از صنایع، اقتصاد و خدمات در بخش های مختلف ارائه دهد و موجب رونق جنبه های مختلف هنری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی شود. یک دانشمند در کشور

اگر هم اکنون می خواهید شرکت دانش بنیان خود را به عنوان یک جوان نخبه و کارآفرین خلاق ثبت کنید، باید طرح کسب و کار خود را به پارک علم و فناوری ارائه و تصویب نهایی این لایحه و نحوه تجاری سازی آن را ارائه دهید. اندیشه ها. و شرکت خود را ثبت کنید و از مزایای بی شمار آن بهره مند شوید.

مهسا صالحی – کارشناس ارشد مدیریت مالی