محققان عنکبوت های مرده را به ماشین های پنجه تبدیل کردند


دیده‌ایم که دانشمندان راه‌های جدیدی برای استفاده از حشرات پس از مرگ پیدا کرده‌اند، اما تصور اینکه گروهی از محققان بر کار تیمی از دانشگاه رایس که عنکبوت‌های گرگ بی‌جان را به گیره‌های “نکروباتیک” تبدیل کرده بودند، سخت است. بله، درست خواندید – و نه، شما تنها کسی نیستید که دچار خارش فانتومی ناگهانی شده اید.

چگونه به اینجا رسیدیم؟ خوب، خوشحالم که پرسیدید، بیایید با درس آناتومی شروع کنیم. بر خلاف انسان، عنکبوت ها دارای جفت ماهیچه های مخالف برای حرکت دادن اندام های خود نیستند. در عوض، آنها به تاندون ها و عضلات خم کننده تکیه می کنند که به پاهایشان اجازه می دهد به سمت داخل خم شوند. یک محفظه در سر آنها به اندازه کافی قوی است که خون را خارج کند و این فشار هیدرولیک به عنکبوت اجازه می دهد تا پاهای خود را دراز کند. به همین دلیل است که عنکبوتیان هنگام مرگ خم می شوند. قلب آنها می ایستد و توانایی اعمال فشار بر بدن خود را از دست می دهند.

تصادفاً مشاهده عنکبوت مرده باعث شد تیم دانشگاه رایس امکان استفاده از آن را به عنوان گیره بررسی کنند و از سال ۲۰۱۹ روی این پروژه کار می کنند. دانیل پرستون، استادیار مهندسی می‌گوید: «این حوزه از رباتیک نرم واقعاً سرگرم‌کننده است، زیرا ما می‌توانیم از انواع محرک‌ها و مواد استفاده نشده استفاده کنیم. “عنکبوت در این خط از تحقیقات قرار می گیرد. این چیزی است که قبلا مورد استفاده قرار نگرفته است، اما پتانسیل زیادی دارد.”

هنگامی که تیم پروفسور پرستون متوجه شد که عنکبوت ها چگونه پاهای خود را حرکت می دهند، تبدیل آنها به ربات هایی که می توانند بیشتر از وزن بدن خود را بلند کنند، آسان شد. این روش شامل قرار دادن یک سوزن در محفظه پروزوما عنکبوتیه و محکم کردن آن با چسب ابری بود. یک سرنگ دستی یا دستگاه آزمایشگاهی متصل به انتهای دیگر به محققان این امکان را می داد که مقدار کمی هوا را به داخل حفره تزریق کنند و باعث شد عنکبوت مرده فوراً پاهای خود را دراز کند. مکانیسم حاصل برای تقریباً ۱۰۰۰ چرخه باز و بسته مناسب بود.

به گفته پرستون، کاربردهای بالقوه شامل مونتاژ میکروالکترونیک و گرفتن حشرات است. همانطور که TechCrunch اشاره می کند، تصور اینکه کسی عنکبوت گرگ نکروبوتیک را در مقادیر زیاد بفروشد سخت است. اما اگر هیچ چیز دیگری از این پروژه حاصل نمی شود، حداقل می دانید که عنکبوت ها چگونه اندام خود را حرکت می دهند. دفعه بعد که یک مرده را دیدید، می توانید این واقعیت جالب را با یکی از دوستان یا اعضای خانواده در میان بگذارید. می دانم که خواهم کرد.