محققان می گویند تغییرات در الگوریتم فیس بوک در سال ۲۰۱۸ می تواند به نفع گروه های جمهوری خواه باشد


طبق یک مطالعه جدید، تغییرات سال ۲۰۱۸ در الگوریتم فیس بوک، مشارکت گروه های محلی جمهوری خواه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، حتی اگر همتایان دموکرات آنها پست های بیشتری ارسال کرده باشند. این یافته ها که اولین بار توسط NBC News گزارش شد، مطابق با یکی از افشاگری های اصلی روزنامه فیس بوک است. به عبارت دیگر، این تغییر به معنای تأکید بر محتوای خانواده و دوستان است که باعث ایجاد پست‌های منفی می‌شود که باعث تقسیم فید اخبار می‌شود.

تحقیقات اخیر منتشر شده در Research and Politics از داده‌های CrowdTangle برای سنجش تعاملات با پست‌های گروه‌های محلی دموکرات و جمهوری‌خواه در فیس‌بوک و توییتر بین ژانویه ۲۰۱۶ تا اوت ۲۰۲۱ استفاده می‌کند. محققان دریافتند که در پاییز ۲۰۱۸، تنها چند ماه پس از اعلام تغییرات الگوریتم فیس بوک، افزایش قابل توجهی در تعامل با صفحات جمهوری خواه فیس بوک که در توییتر نبودند، مشاهده شد.

نتیجه می‌گیریم که تغییرات در رتبه‌بندی محتوای فیس‌بوک به نظر می‌رسد که سهم کل پست‌های حزب جمهوری‌خواه محلی را در مقایسه با پست‌های حزب جمهوری‌خواه محلی در نیمه اول سال ۲۰۱۹ دوبرابر کرده است، اگرچه دموکرات‌ها در این دوره پست‌های بیشتری ارسال کردند.

محققان می گویند تعیین اینکه چه چیزی تا پایان سال ۲۰۱۸ تغییر خواهد کرد، «دشوار» است. اما آنها اشاره می کنند که جستجوهای آنها به لطف مقالات فیس بوک به طور کلی از تغییرات و پاسخ های الگوریتم فیس بوک آگاه است. در ژانویه ۲۰۱۸، این شرکت تغییرات عمده‌ای را در سیستم‌های رتبه‌بندی فید اخبار برای تأکید بر «تعامل اجتماعی معنادار» یا MSI اعلام کرد. اما اسنادی که در اوایل سال ۲۰۱۹ توسط افشاگر فیسبوک، فرانسیس هاگن فاش شد، سؤالاتی را در مورد اینکه آیا ناشران و احزاب سیاسی منفی‌سازی MSI را تشویق می‌کنند، ایجاد کرد.

کوین روینگ، یکی از نویسندگان این مقاله در توییتر نوشت: «البته، بدون الگوریتم‌های واقعی، نمی‌توانیم بگوییم چه چیزی در سال ۲۰۱۸ تغییر کرد. می توان گفت که تغییری به خصوص در فیس بوک رخ داد و بر تعداد زیادی از احزاب محلی جمهوری خواه تأثیر گذاشت. همچنین می توان گفت که زمان بندی مطابق با آنچه دیگران برای تغییرات FB دیده اند مطابقت دارد.

متا در بیانیه ای به NBC News، یافته های محققان را “غیرقابل قبول” خواند و گفت که تفاوت در تعاملات را می توان به عوامل دیگری نسبت داد. سخنگوی این شرکت گفت: “این با آنچه که MSI در واقع انجام داده است، یعنی کاهش میزان محتوای عمومی – مانند محتوای احزاب سیاسی – در پلتفرم، مغایرت دارد.” در عوض، به نظر می‌رسد که روندها در اینجا با یک چرخه انتخاباتی تفرقه‌انگیز منطبق است و اختلافات بین احزاب سیاسی در ایالات متحده برای دهه‌ها افزایش یافته است. . غیر قابل قبول.”