مدیران یکی از مهمترین اجزای هرم موفقیت هستند


مدیران یکی از مهم ترین اجزای هرم موفقیت هستند و مانند سکان دار کشتی سرنوشت یک تیم را رقم می زنند. آنها کسانی هستند که با نگرش و عملکرد خود انگیزه و خلاقیت کارکنان خود را افزایش یا کاهش می دهند. در واقع مدیران با تجربه و شجاع، مدیرانی هستند که قدردان خلاقیت هستند و از رویارویی با شکست هراسی ندارند. مدیرانی که مدام شکایت و انتقاد می کنند، خلاقیت کارکنان خود را از بین می برند.

مدیرانی که به کارمندان خود اجازه اشتباه می دهند با رویکردی متفاوت نسبت به مدیرانی که از اشتباه کردن می ترسند، کسب و کار را رهبری می کنند. فرض کنید در مجموعه‌ای کار می‌کنید که مدیر مجموعه همیشه از ایده‌های جدید استقبال می‌کند، شما را تشویق می‌کند و اگر مشکلی پیش آمد از شما محافظت می‌کند. در چنین محیط کاری آرام می شوید و از کار کردن لذت می برید.

در عوض، به اینها به عنوان اقداماتی فکر کنید که باید به طور منظم انجام دهید، مانند مداخله، خود محوری و خود محوری. چه محیطی را برای کار انتخاب می کنید؟ اگر در مجموعه اول حقوق و مزایای کمی دارید، این اولین انتخاب شما خواهد بود. چرا زیرا هیچکس به اندازه مدیران ناامید مخرب و پرهزینه نیست و در فضایی که کارکنان روحیه و انگیزه خود را از دست می دهند، هرگز عملکرد خوبی نخواهند داشت و دیر یا زود استعفا خواهند داد. البته هیچکس دوست ندارد مدیر بدی باشد، اما چرا در تجارت مدام با مدیران نادان مواجه می شویم؟ بر اساس گزارش موسسه آمار جهانی، نیمی از کارمندانی که در سال ۲۰۱۵ استعفا دادند، می خواستند از مدیران بد دور باشند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دنیای مدرن امروزی مشکل بی انگیزگی بسیار رایج است و تحقیقات نشان می دهد که هفتاد درصد تاثیر حفظ یا از دست دادن روحیه به مدیران مجموعه بستگی دارد.

افزایش انگیزه و مدیران
افزایش انگیزه و مدیران

اما ویژگی های مدیران با انگیزه چیست؟ چگونه یک مدیر کارآفرین می تواند کارکنان خود را به خلاقیت ترغیب کند؟ اولین چیز این است که به دستاوردهای کوچک و بزرگ نگاه کنید. نادیده گرفتن این موضوع و عدم تعریف و تمجید و تشکر مخصوصاً بهترین کارمندان می تواند هزینه های زیادی را متوجه کسب و کار شما کند. مدیران کاربلد شنونده خوبی هستند. آنها به خوبی به صحبت های کارکنان خود گوش می دهند و پیشنهادات آنها را به خوبی ارزیابی می کنند. آنها پتانسیل زیردستان خود را می شناسند و هرگز بر اشتباهات گذشته کارکنان خود تأکید نمی کنند. آنها قادر به تصمیم گیری سریع هستند و توانایی رویارویی با ایده های جدید و تغییر فوری تصمیمات را دارند. برقراری روابط دوستانه بین کارکنان، ایجاد محیطی شاد و پرانرژی می تواند برای مدیران یک برد برد باشد.

مسئله مهم دیگری که باید در نظر گرفت ایمان است. به اعضای تیم خود اعتماد کنید. تیمی که رنگ اعتماد ندارد در واقع یک تیم نیست، بلکه فقط گروهی از افراد است که با هم کار می کنند. در چنین مجموعه ای نمی توان انتظار پیشرفت زیادی داشت. زیرا هیچ گاه همکاری موثری بین اعضای این تیم وجود ندارد و بالطبع کارکنان در مقابل موفقیت یا شکست مجموعه به صورت منفعل عمل خواهند کرد. مدیرانی که حتی اجازه نمی دهند کارمندان پشت میز یکدیگر بروند و کوتاه با یکدیگر صحبت کنند، باید بدانند که نظم و انضباط ایجاد شده هرگز راه را برای موفقیت هموار نمی کند و فقط با قوانین استرس زا و دست و پا گیر کارمندان خود را آزار می دهد.

انتخاب نحوه مدیریت پورتفولیو به عهده شماست، اما اگر می خواهید در این شرایط سخت مالی، پورتفولیوی خود را به موفقیت نزدیک کنید، این نوع مدیریتی است که برای کسب و کار شما لازم است.

مهندس فاطمه یحیی