مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کاشمر در نشست علنی روستای دیرستان اعلام کرد: موافقت شورای عالی منطقه آزاد با تبدیل جزیره کاشمر به منطقه آزاد کامل.


رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کاشمر در دیدار مردمی با مردم روستای دیرستان از موافقت شورای عالی با منطقه آزاد شدن کل جزیره کاشمر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحفم آنلاین، افسر فتح الله روز سه شنبه (۱۰ خرداد ۱۴۰۱) در دیدار با مردم روستای دیرستان، اتحاد جزیره کاشمر به عنوان منطقه ای مستقل را یکی از خواسته های سازمان منطقه آزاد کاشمر دانست. اولویت پایان دادن به مشکلات مردمی به دلیل معضل حکمرانی خوب موجود. پیگیری ما و دکتر. حمایت محمد باعث شد تا او پس از سال ها تأیید شورای عالی مستقل را به دست آورد.

وی گفت: در صورت موافقت دبیرکل شورای عالی مناطق مستقل و ویژه اقتصادی با حل معضل حاکمیت به نفع مردم و به نفع مردم، توسعه و آبادانی متوازن محقق می شود. برنامه ریزی متوازن در سطح جزیره، بهبود اقتصاد و درآمد مردم، می تواند منطقه را در مسیر درست در راستای هدف اساسی یک منطقه مستقل در سال های آینده حرکت دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: بر اساس ماده ۶۵ قانون ارائه دائمی برنامه‌های توسعه کشور، تصمیم‌گیری شفاف و سریع (به استثنای دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی) باید در چارچوب تمامی اختیارات و مسئولیت‌های لازم باشد. مدیر عامل حقوق منطقه آزاد.

فتح الله تاکید کرد: مشکل حاکمیت دوگانه در کاشمر سال هاست گریبان گیر ساکنان این منطقه به ویژه فعالان اقتصادی بوده و تاثیرات مخربی بر زندگی روزمره مردم و سرمایه گذاران از مدیریت شهری گرفته تا پروژه های کلان اقتصادی، گمرکات و مالیات داشته است. مسائل مربوط به جزیره

به گفته وی؛ منطقه آزاد بهزیستی با شرایط خاص و موقعیت جغرافیایی خاص خود که این منطقه را از سایر مناطق مستقل کشور متمایز کرده است به دلیل عدم انطباق و انطباق دستگاه های اجرایی با قوانین در قلمروهای مستقل نسبت به سایر مناطق در تنوع مدیریتی و ابعاد شکست های مختلفی وجود دارد.

فتح اللهی اذعان داشت: یکی از مهم ترین و موثرترین اقدامات برای جبران این واکنش، استفاده از ماده ۶۵ قانون مربوط به احکام دائمی برنامه های توسعه برای رفع تفرقه حاکمیت خوب در منطقه آزاد قشم و ایجاد وحدت است. مدیریت در هیئت اجرایی».

در نهایت رئیس و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کاشمر دکتر. وی با قدردانی از حمایت های شورای عالی منطقه مستقل به ریاست سعید محمد خاطرنشان کرد: ایفای این مسئولیت ها با قدرت و قوت بیشتری ایفای نقش می کند و همچنین به کل جزیره کمک می کند تا در تمام بخش های اقتصادی، صنعتی و گردشگری که قانونگذار به آنها اولویت داده است، بهره مند شوند و توسعه بیشتری پیدا کنند.