مدیریت تبدیل تهدیدها به فرصت در بازار کسب و کار


در هر کسب و کاری که اداره می کنید، چه در کسوت تولید کننده یا مصرف کننده، هدف جملات ناامید کننده ای قرار خواهید گرفت. این دیالوگ های خسته کننده می توانند تا حدودی شدید باشند و موقعیت کاری شما را تحت کنترل بگیرند که دیگر فرصتی برای نگاه کردن به آینده نخواهد بود. بر اساس آمار، کسب و کارهای بزرگ دنیا که امروز فقط در بازار جهانی حضور دارند، در سطح شعار نبودند، بلکه در بازارهای متلاطم قرار داشتند و پایه های اصلی آنها تقویت شد.

در کسب و کار شما، تهدیدها ذاتاً منفی نیستند و شما را به شکست محکوم نمی کنند، اما در بیشتر موارد، کمی هوشیاری و حیله گری فرصت ها و منافعی را ایجاد می کند. همه اختراعات و پیشرفت های بشر از ازل تا ابد از تهدیدی ناشی شده است که به فرصتی در دست انسان تبدیل شده است. کارآفرینان جوانی که تازه وارد کارآفرینی شده اند باید بدانند که رشد اقتصادی هرگز متوقف نخواهد شد. در بازار فراز و نشیب هایی وجود دارد، اما همانطور که گفتیم هرگز متوقف نخواهد شد. این برای تبدیل تهدیدها به فرصت کافی است و هر شخص، برند یا کسب و کاری که به سرعت فرصت ها را بشناسد و به دست آورد، موفق تر خواهد بود.

شما این فرصت را به دست می آورید که در پوشش یک کارآفرین یا مدیر جوان، ریسک را به یک فرصت تجاری تبدیل کنید. یک کارآفرین یا مدیر باید مهارت هایی را بیاموزد که باید کسب کند تا ریسک ها را به فرصت در تجارت تبدیل کند. در قدم اول، نگرش خود را بهبود بخشید و همیشه به مشکلات خود به عنوان فرصت نگاه کنید. به دنبال فرصت های جدی برای حل مشکلات شخصی باشید، نه به عنوان مانعی برای موفقیت، بلکه با رویکردی جدی و خلاقانه. از مشاوران حرفه ای نهایت استفاده را ببرید و به هر خطری که با آن روبرو هستید به عنوان فرصتی برای گرد هم آوردن کارشناسان و افراد ماهر در تیم کاری خود نگاه کنید. بسیاری از مردم عادی یا کارآفرینان تازه کار وقتی با خطر واقعی در محل کار مواجه می شوند شعر را از دست می دهند، در حالی که افراد شایسته و مدیران شایسته آن را به خوبی مدیریت می کنند.

مثلا اگه فردا از دانشگاه اخراج بشی چی میشه؟ بسیاری از مردم راه دیگری برای موفقیت نمی یابند و خود را ناموفق می دانند، اما زمانی که «بیل گیتس» در جوانی از دانشگاه اخراج شد، توانست بر این خطر غلبه کند و شیوه جدیدی از زندگی را آغاز کند. و موفقیت خیره کننده

تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید
تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید

والت دیزنی نیز حذف شد. او در جوانی به بهانه نداشتن ایده و خلاقیت در یک مجله محلی از کار اخراج شد، اما با شناخت و استفاده از استعداد خود، اخراج خود را که خطر بزرگی برای پیشرفت شغلی او بود به خوبی مدیریت کرد. او در مقام خود اولین شرکت انیمیشن سازی را تأسیس کرد. البته باز هم در این راه شکست خورد. اما او هرگز تسلیم نشد و امروزه والت دیزنی یکی از موفق ترین کسب و کارهای هنری و سرگرمی در حوزه کاری خود است.

البته باید در نظر داشت که گاهی تهدیدها آنقدر ترسناک هستند که هیچکس نمی تواند با آن روبرو شود. امواج و کارآفرینانی که توسط فناوری پیشرفته با سرعت زیاد ایجاد می شوند نمی توانند از آنها پنهان شوند. همیشه خود را آتش نشانی تصور کنید که نمی تواند محل آتش سوزی را پیش بینی کند، اما همچنان به دنبال مهارت ها و توانایی هایی است که تا حد امکان کارآمد باشد. تلاش خود را کاهش دهید و با آرامش و تمرکز به آینده نگاه کنید. در این صورت می توان هر تهدیدی را فرصتی جدید و ارزشمند دانست.

مصطفی یحیایی – کارشناس ارشد علوم ارتباطات

آشنایی با سایت خبری-تحلیلی آنلاین برای اولین بار در فرصت های مدیریت ریسک بازار کسب و کار. ظاهر شد.