مدیریت تعارض بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است


مدیریت تعارض بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است. افراد کمی هستند که در زندگی روزمره یا کاری خود با تعارض مواجه نشوند. در این میان مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینی بسیار مهم است. هر کارآفرینی باید تعارضات را مدیریت کند و محیطی دوستانه و صمیمی در محل کار خود ایجاد کند تا به نتایج خوبی در محل کار خود دست یابد.

مدیریت تعارض در واقع در مورد چگونگی مدیریت کاهش منفی و گرفتن نتایج بهتر است. در واقع همانطور که از نام آن پیداست به فرآیند حل مشکلات در محیط کسب و کار اشاره دارد. این تعارضات در کسب و کارهای کارآفرینانه می تواند از طریق راهبردهایی مانند مدیریت مذاکرات، طوفان فکری و جلسات طوفان فکری، تلاش برای حل مشکلات سازمانی آشکار شود. بیایید با یک مثال ساده توضیح دهیم. در فعالیت های کارآفرینی، کسب و کار مانند یک سکانس فیلم است که شامل ایجاد مجموعه ای از عوامل تا حد امکان قابل مشاهده است. اگر هر هنرمندی دیالوگ خود را به خوبی اجرا کند و کارگردان و تهیه کننده به خوبی هماهنگ شوند، قطعا خروجی نهایی پذیرفته می شود. از سوی دیگر، درگیری های کوچک می تواند این مجموعه اهداف را مختل کند.

همانطور که گفته شد مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینی بسیار مهم است. هیچ کس دوست ندارد در یک محیط بحث و گفتگوی مداوم کار کند. فعالیت های کارآفرینی معمولاً نیازمند یک تیم قوی، متحد و منسجم است. درک کنید که تفاوت ها و درگیری ها در مجموعه کاری چقدر می تواند دشوار باشد. در چنین شرایطی، یک کارآفرین موفق می تواند امور را به دست خود بگیرد و در صورت موفقیت در حل این اختلافات، کسب و کار خود را از بسیاری از مشکلات بزرگ نجات دهد.

تعارض یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که می تواند در هر سازمانی رخ دهد. این تفاوت ها می تواند ناشی از ارزش های متضاد یا عوامل دیگری باشد که در نهایت منجر به تضاد می شود. عدم درک متقابل افراد، تفاوت های نژادی، اقتصادی، اجتماعی و مذهبی همگی می تواند باعث ایجاد تعارض و غیرقابل تحمل شدن محیط کار شود. بنابراین همه جا درگیری وجود دارد. حتی در یک خانواده دو نفره محیط کاری با ده ها سلیقه و طرز فکر را ترک کنید. هیچ دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند، بنابراین اختلافات شخصی غیرمنتظره نیست. تعارض اجتناب ناپذیر است و مدیریت آن یکی از الزامات یک کسب و کار موفق است. ما باید بتوانیم تعارضات را در فضای کسب و کار کاهش دهیم و حل کنیم.

مدیریت تعارض
مدیریت تعارض

بنابراین استراتژی مدیریت تعارض یکی از ملزومات فعالیت های کارآفرینانه است و عمل به آن مزایای بی نظیری را برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت.

به عنوان یک مدیر کارآفرین، باید بتوانید با ایجاد اتحاد و همدلی در بین نیروی کار خود، تعارضات را مدیریت کنید. به این ترتیب، مدیرانی که تنها نام مدیر را یدک می کشند، تفاوت آشکاری بین مدیران حرفه ای و کاربلد دارند. تعارض فقط بین افراد شاغل در یک سازمان نیست. به عنوان یک مدیر کارآفرین، ممکن است بین زندگی شخصی و حرفه ای خود نیز دچار تعارضاتی شوید. مهارت ایجاد تعادل بین کار و زندگی، نوع مدیریت تعارض در زندگی موفق ترین کارآفرینان جهان است.

مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینانه گامی به سوی حرفه ای گری است. بسته به شخصیت و توانایی های خود، می توانید از چارچوب مدیریت تعارض در موقعیت های مختلف بهره مند شوید. چارچوب بهینه‌سازی، چارچوب ترک تعارض، چارچوب میانجی‌گری، چارچوب رقابتی، چارچوب همکاری و موارد دیگر همگی می‌توانند شما را در استراتژی‌های مدیریت تعارض متخصص‌تر کنند. نکته اصلی این است که هرچه رویکرد شما برای حل تعارضات بین سازمانی متفکرانه و علمی تر باشد، موفق تر خواهید بود و عملکرد کارآفرینی شما بهتر خواهد بود.

مهندس امین رشیدی