مدیریت ثروتمند و مالی هزینه ها از دیدگاه شما


صرف نظر از وضعیت مالی خود، باید بدانید که چگونه خرج کنید. این موضوع به قدری مهم است که برای بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان نگرانی اصلی است. زیرا آنها می دانند که مدیریت هزینه می تواند آینده مالی شما را تعیین کند. اما در واقعیت، چگونه ثروتمندان به این وضعیت رسیدند؟ رمز موفقیت آنها چیست؟

اگر کسب درآمد مهم است، باید بدانید که چگونه آن را خرج کنید. که مطمئنا ربطی به سطح درآمد شما ندارد. ایجاد تعادل در هزینه های زندگی هر فرد و مدیریت تمامی هزینه ها مهمتر از اولویت های یک زندگی راحت و بی دغدغه است که قطعا نیاز به آموزش و یادگیری دارد. گواه این امر قرعه کشی یا مطالعه دارایی افرادی است که در شرایط خاصی دارایی زیادی به دست می آورند. بسیاری از آنها بعد از چند صباح تمام پول خود را هدر می دهند.

البته در ابتدا تاکید می کنم که افراد ثروتمند کسانی هستند که همیشه با تلاش و تکیه بر استعدادها و توانایی های خود به ثروت اسطوره ای دست یافته اند و این بدان معنا نیست که سن آنها زیاد نیست. این روزها.

بنابراین ثروتمندان می دانند که چگونه پول خود را خرج کنند. در بیشتر موارد، هزینه کردن برای ثروتمندان برای افراد کم درآمد و معمولی غیر معمول است. آنها حتی متهم به زرق و برق بودن هستند. همه چیز به درک ما از افراد ثروتمند برمی گردد. انتظار داریم خستگی ناپذیر خرج کنند و به راحتی تمام سرمایه خود را یک شبه خرج کنند. در حالی که اکثر افراد موفق و ثروتمند با پس انداز و تلاش های روزمره به ثروت و سرمایه فعلی خود رسیده اند و چون به این رویه عادت کرده اند، همچنان به این کار ادامه می دهند. در واقع پس انداز جزئی از شخصیت آنها شده است و حتی اگر ثروتمند باشند از این ویژگی مهم کم نخواهد شد. شاید بتوان افراد مشهور و ثروتمند زیادی را به عنوان مثال معرفی کرد که اغلب لباس های ساده می پوشند و حاضر نیستند برای خرید لباس های گران قیمت پول زیادی بپردازند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از افراد ثروتمند از قوانینی سود می برند که هزینه های زندگی که از دید دیگران پنهان است را پوشش می دهد. یکی از آنها قانون بیست و چهار ساعته است. به حدی که بسیاری از ثروتمندترین افراد جهان به این قانون سوگند یاد کرده اند. بنابراین قبل از خرید هر چیزی ۲۴ ساعت فرصت دارید. این به راحتی باعث صرفه جویی در هزینه خریدهای غیر ضروری و فوری می شود. برنامه ریزی مالی امری عاقلانه است که همه باید از آن بهره ببرند. این شما هستید که اجازه می دهید هدر رفتن و هیجان لحظه ای از سرمایه شما را هدر دهد.

مدیریت درآمد و هزینه
مدیریت درآمد و هزینه

بنابراین ثروتمندان با هر هزینه ای با دقت برنامه ریزی می کنند. افراد ثروتمند برای چیزهایی خرج می کنند که سرمایه گذاری بلندمدت را تضمین می کند. چیز دیگری که معمولاً در زندگی افراد ثروتمند بی اهمیت به نظر می رسد، پس انداز است. زیرا بسیاری از مردم فکر می کنند افرادی که دارای ثروت های افسانه ای هستند باید نجات یابند.

اما در نظر داشته باشید که افراد ثروتمند که حتی نیازی به پول ندارند، بخشی از سرمایه خود را پس انداز می کنند. زیرا در زندگی افراد با هر سطح درآمدی، هزینه های زندگی متفاوت است و بنابراین نیاز به برنامه ریزی و مدیریت صحیح پول برای پس انداز است.

آنها هزینه های کردی خود را به درستی کنترل می کنند. بسیاری از ما هنگام خرید، نگرش آرامی داریم. بیشتر اتلاف سرمایه به دلیل خریدهای کم و ناچیز است. موضوع عزت نفس و اعتماد به نفس نیز در این زمینه بسیار مهم است. بیشتر افرادی که با استعدادهای خود ثروت اندوزی می کنند هرگز برای خودنمایی پولی نمی دهند. آنها به خودی خود معروف هستند و نیازی به خودنمایی با خرید لباس و لوازم گران قیمت ندارند. پول به دست آمده در ماه را نمی توان به راحتی خرج کرد. به همین دلیل، ما باید ببینیم که ثروتمندترین و موفق ترین افراد جهان پول خود را چگونه خرج می کنند.

مهسا صالحی – کارشناس ارشد مدیریت مالی