مدیر امنیت جهانی TikTok در بحبوحه رسوایی اطلاعات کاربران ایالات متحده استعفا می دهد


مدیر ارشد امنیت جهانی TikTok (CSO) در حال کناره گیری و انتقال به یک نقش مشاوره استراتژیک است. تغییر سازمان رولند کلوتیر به دنبال نگرانی‌ها در مورد مدیریت این شرکت با داده‌های کاربران ایالات متحده است. TikTok اخیراً اذعان کرده است که کارمندان خارجی می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، اگرچه «کنترل‌های امنیت سایبری قوی‌تر و مجوز» از تیم امنیتی ایالات متحده مورد نیاز است.

Cloutier مشاوری در مورد تأثیر تجاری برنامه ایمنی و اعتماد TikTok خواهد بود. کیم آلبارلا، رئیس ریسک امنیتی، فروشنده و تضمین مشتری TikTok، به‌عنوان سرپرست تیم امنیت جهانی این شرکت به‌طور موقت به عهده خواهد گرفت.

خو زیچو، مدیرعامل TikTok در یادداشتی به کارکنان TikTok نوشت: بخشی از رویکرد در حال تحول ما کاهش نگرانی‌ها در مورد امنیت داده‌های کاربران در ایالات متحده است، از جمله ایجاد یک بخش جدید برای مدیریت داده‌های کاربران. ایالات متحده برای TikTok. “این یک سرمایه گذاری قابل توجه در شیوه های امنیت داده های ما است، و همچنین دامنه نقش افسر ارشد امنیت جهانی را تغییر می دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، رولاند تصمیم گرفته است از فعالیت های روزانه خود به عنوان CSO جهانی عقب نشینی کند. ۲ سپتامبر. “

سخنگوی TikTok به Cloutier وال استریت ژورنال گفت که او بر تیم جدیدی که داده های کاربران ایالات متحده را مدیریت می کند نظارت نمی کند. آن بخش مستقیماً به Chew گزارش می دهد. این سخنگو گفت که خروج کلوتیر با نگرانی قانونگذاران در مورد حفاظت از داده های ایالات متحده ارتباطی ندارد و این تغییر برای چندین ماه در حال انجام بوده است.

ماه گذشته، BuzzFeed News گزارش داد که مهندسان چینی در شرکت مادر TikTok، ByteDance، حداقل بین سپتامبر و ژانویه گذشته به داده‌های غیرعمومی کاربران TikTok ایالات متحده دسترسی داشته‌اند. TikTok اکنون تمام داده‌های کاربران ایالات متحده را در سرورهای ابری Oracle واقع در این کشور ذخیره می‌کند و گفت که در تلاش است تا چنین داده‌های خصوصی را از سرورهای خود حذف کند. چو در نامه‌ای به گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه در این ماه نوشت که این شرکت بر حل «هر گونه نگرانی در مورد امنیت داده‌های کاربران آمریکایی» متمرکز است.