مردم آلمان باید مصرف انرژی را ۲۰ درصد کاهش دهند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کلاوس مولر، تنظیم کننده انرژی آلمان، رئیس تنظیم کننده انرژی آلمان، اعلام کرده است که آلمانی ها باید مصرف انرژی خود را حداقل ۲۰ درصد کاهش دهند تا با کمبود گاز در ماه های زمستان مقابله کنند.
به گزارش رویترز، گازپروم روسیه صادرات گاز به آلمان از طریق خط «نورد استریم ۱» را ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود کاهش داده است و فشار بر بزرگترین اقتصاد اروپا برای صرفه جویی در گاز برای فصل زمستان را افزایش داده است.
به گفته مولر، برای جلوگیری از کمبود گاز در فصل زمستان، آلمان باید صادرات گاز به کشورهای همسایه را ۲۰ درصد کاهش دهد و ۱۰ تا ۱۵ گیگاوات در ساعت گاز وارد کند.
این مقام آلمانی در ادامه تاکید کرد: اگر بیشتر صرفه جویی نکنیم و گاز بیشتری وارد نکنیم قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.
وزرای انرژی کشورهای اتحادیه اروپا در اوایل ماه اوت و پس از افزایش تنش ها بین روسیه و کشورهای اروپایی بر سر اقدام نظامی روسیه در اوکراین و اقدامات متقابل برای کاهش عرضه گاز به روسیه در مواجهه با تحریم های گسترده غرب، به توافقی سیاسی دست یافتند. طرحی برای کاهش مصرف گاز ارائه کنید.
بر اساس این قرارداد، کشورهای اروپایی برای کاهش وابستگی خود به سوخت و انرژی روسیه، مصرف گاز خود را کاهش داده و در نتیجه از آگوست ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳، ۱۵ درصد گاز از روسیه وارد خواهند کرد.