مرکز نوآوری صنعت بیمه راه اندازی شد


در این جلسه مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی بر سرعت بالای تحول دیجیتال تاکید کرد و گفت: باید بسترهای لازم را برای نوآوری و توسعه فناوری در صنعت بیمه فراهم کنیم. تحول دیجیتال.
وی گفت: شرکت های بیمه علاوه بر استفاده از فناوری روز به عنوان نهاد نظارتی صنعت بیمه نیازمند ارائه خدمات نوین بیمه ای به جامعه هستند.
بهزادپور در این نشست از راه اندازی مرکز نوآوری بیمه مرکزی خبر داد و گفت: این مرکز با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان با رویکرد نوآوری باز در بیمه توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی راه اندازی می شود. صنعت.
همچنین رئیس بیمه مرکزی با تاکید بر تشکیل سریع کارگروه ویژه توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، گفت: نوآوری فقط مختص بیمه مرکزی و شرکت های بیمه نیست. و آژانس های آنلاین نیز در این زمینه فعالیت می کنند. فعال هستند و اقدامات خوبی اتخاذ شده است.
در آن جلسه رئیس بیمه مرکزی آمادگی صنعت بیمه را برای حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد و افزود: رویکرد ما بین بخشی است و صنعت بیمه کشور با ایجاد رویکردهای جدید در تلاش است خدمات بهتری ارائه کند. بخش های بیمه.» به اعضای جامعه ارائه شود.
در این جلسه پرویز خوشکلام خسروشاهی معاون بیمه مرکزی با اشاره به اقدامات صنعت بیمه در حوزه نوآوری و فناوری خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات صنعت بیمه برای بهره مندی از فناوری های نوین طراحی راننده است. سیستم ارزیابی ریسک با هدف راننده محور کاهش تصادفات رانندگی که متاسفانه با توجه به قوانین خاص حاکم بر بیمه شخص ثالث، امکان ارزیابی ریسک را فراهم کرده است. بر اساس عملکرد راننده خنثی می شود.
وی همچنین به پوشش ریسک‌های صنعت بیمه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و گفت: برخی از ریسک‌ها ریسک‌های پرخطری هستند که مورد قبول سازمان‌های تجاری نیست و تیم‌های مشترک آن‌ها باید بررسی و در صورت امکان به دنبال آن باشند. اراده برای انجام این کار بیمه نامه های مربوطه مورد قبول آن شرکت ها باید توسط اداره کل برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی طراحی شود.
در بخشی دیگر از این جلسه دکتر علی فنادی معاون برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی گزارشی از تحقیقات بین المللی در حوزه صنعت بیمه ارائه کرد و افزود: این جاده دو طرفه است و معاونت علمی ریاست جمهوری ، دکتر. و فناوری نیز باید نقش خود را در افزایش ضریب نفوذ ایفا کند.تکنولوژی در صنعت بیمه به خوبی بازی می کند.
وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد تحولی اساسی در این بخش نیازمند نقشه راهی هستیم تا نیازهای بیمه ای جامعه را سنجیده و بر اساس آن محصولات و خدمات جدید طراحی کنیم.
در ادامه، حمیدرجاع مهدوی کوچسرایی معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی نیز با تاکید بر نقش حمایتی صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه با منابع بیمه شدگانی که صنعت بیمه را برای مقابله با مشکلات فراهم می کنند، پیوند خورده است. ما باید از این منابع محافظت و بهبود بخشیم تا در مواقع سخت به آنها کمک کنیم.
در آن جلسه مدیران حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موضوعاتی همچون ایجاد ادبیات مشترک از طریق کارگروه، تجاری سازی پیشنهادات شرکت های دانش بنیان با استفاده از امکانات صنعت بیمه و اولویت بندی پژوهش های مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند. ایجاد مراکز میانجی گری در صنعت، بیمه، توسعه همکاری های مشترک برای کاهش حوادث رانندگی، ایجاد سازوکارهای جدید بیمه ای به ویژه در زمینه تضمین کیفیت محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه ابزارهای پوشش. در خصوص ریسک های صادرات خدمات و محصولات به خارج از کشور، ایجاد زیرساخت های دانش بنیان، توسعه بیمه در صندوق بورسیه دانش بنیان و … بحث و تبادل نظر شد.
در این نشست محمد صنیاح مشاور رئیس کل بیمه مرکزی و مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه بیوتکنولوژی رئیس جمهور، منوچهارموقی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، منوچهارموقی دبیر توسعه فناوری ریاست جمهوری حضور داشتند. روسای مرکز فضا و حمل و نقل پیشرفته و مؤسسات و دانشگاهیان شرکت حضور داشتند.