مزایای شرکت دارویی ویتامین ب مجتمع پورآتب گستر


مکمل ویتامین B حاوی 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و به عنوان عاملی برای بسیاری از آنزیم ها ، در بسیاری از متابولیسم ها دخیل هستند و کمبود هر یک از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B کمپلکس را برای افراد مختلف شرح می دهد.

فواید ویتامین B کمپلکس

تندرستی بانوان

ویتامین B برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم است. این ویتامین ها به رشد مغز جنین کمک می کنند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهند. برای مادران باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش دهد ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود که ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. همچنین می تواند به مردان در عضله سازی و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

تحقیقات دیگر نشان می دهد که چندین ویتامین B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند به جلوگیری از میگرن کمک کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 ممکن است با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که شرکت کنندگان مبتلا به افسردگی یا اضطراب میزان B12 کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند. متاآنالیزها نشان داد که ویتامین B ممکن است در درمان برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم چندین ویتامین B برای چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود افسردگی را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 در افسردگی و اضطراب نقش دارد.

کمپلکس ویتامین B

ضایعات پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها در صورت استفاده روی پوست به بهبود موثر زخم ها کمک می کند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های مبتلا به دیابت بهبود می بخشد. ویتامین B12 می تواند به درمان زخم های پوستی کمک کند ، که به آن زخم های دهانی نیز می گویند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بهتر از دارونما درد را کاهش می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل های B6 و کلسیم علائم PMS را بهبود می بخشد. بررسی های سیستمیک و متاآنالیزها همچنین نشان داد که ویتامین B6 به کنترل علائم جسمی و روانی PMS کمک می کند.

به ما اطلاع دهید: قرص Health Brest Complex B

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با سایر داروها تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون بالا و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که سل را درمان می کنند ، می توانند سطوح پایینی از B3 و B6 را ایجاد کنند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت اولسراتیو ممکن است سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی از آفت کش ها و داروها برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده می توانند سطح B12 را کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و برای مصرف همه این هشت ویتامین نیاز به تغذیه زیادی است. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را برای اطمینان از دریافت ویتامین کافی از منابع مختلف غذایی انجام دهند. برخی از بهترین منابع ویتامین B رژیم غذایی عبارتند از گوشت ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات غنی شده و قارچ.

جی! ویتامین B مکمل ضروری است؟

تغذیه بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر رژیم غذایی شما به اندازه کافی ویتامین B ندارد ، می توانید مکمل مصرف کنید.

مصرف بیش از حد ویتامین B کمپلکس

بعید است که افراد ویتامین B کافی را از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که ویتامین B کمپلکس محلول در آب است. یعنی در بدن ذخیره نمی شوند و هر روز از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: heti

دیدگاهتان را بنویسید