معلمان بخوانند/ میلیون ها دلار به حساب معلمان واریز می شود


رئیس برنامه و رئیس سازمان بودجه دلیل تفاوت مبلغ دریافتی معلمان در رتبه بندی را تشریح کردند.

ارزشیابی معلمان یکی از موضوعات مهمی است که باید برای ارتقای صلاحیت حرفه ای معلمان اجرا شود. ابعاد و زوایای مختلفی از ارزشیابی معلم وجود دارد که معلمان باید با آنها آشنا باشند. ارزشیابی معلمان در پایان آبان ماه سال گذشته تصویب شد. درجه معلمی برای کلیه معلمان یکی از رده های ماده (۳) این قانون و بر اساس آیین نامه اجرایی آن ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ قانون تعیین می شود.

رئیس برنامه و رئیس سازمان بودجه دلیل تفاوت مبلغ دریافتی معلمان در رتبه بندی را تشریح کردند.

هفته گذشته سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز حدود ۱۱ میلیون تومان به حساب معلمان بر اساس اجرای قانون ارزشیابی خبر داد.

پس از پرداخت این مبالغ مشخص شد که ارقام متفاوتی برای معلمان در نظر گرفته شده و علیرضا منادی صفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای اسلامی در این باره از یوسف وزیر آموزش و پرورش سوال کرده است. نوری دلیل تفاوت آمار را توضیح دهد.

سیدمسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه به تشریح این موضوع پرداخت و گفت: مبلغ یک میلیون تومانی که اعلام کردیم متوسط ​​در نظر گرفته شد. طبق قوانینی که معلمان بر اساس آن ارزشیابی می شدند، مبالغ دریافتی آنها می توانست تغییر کند و این تفاوت تقریباً به نسبت مساوی پرداخت می شد.

محمد واحدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره این قانون گفت: بر اساس این قانون مجموع امتیازات برای کسب رتبه متفاوت ۱۰۰۰ است و دو مرحله «تعدیل» و «ارتقا» رعایت می شود. در حقوق و بر اساس امتیازات کسب شده، تمامی معلمان بر اساس ۴ شاخص توانایی عمومی، صلاحیت خاص، صلاحیت حرفه ای و تجربه رتبه بندی شده و پس از ۵ سال ارتقاء می یابند.

تخم مرغ تازه را زیر قیمت بازار از اسنپ مارکت بخرید!

بر اساس این قانون ۳۰۰ امتیاز برای صلاحیت های عمومی، ۲۶۰ امتیاز برای صلاحیت های خاص، ۲۴۰ امتیاز برای صلاحیت حرفه ای و ۲۰۰ امتیاز برای تجربه در شاخص مشخص شده است، در حالی که برای تربیت معلم ۵۰۰ امتیاز، برای تربیت معلم ۵۰۰ امتیاز و ۶۵۰ امتیاز تعیین شده است. نکته ها. استادیاران، دانشیاران ۷۵۰ نمره و استادان ارشد ۹۰۰ نمره خواهند گرفت.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش پیش از این گفته بود که رتبه بندی معلمان از اول مرداد بر فیش های حقوقی معلمان اعمال می شود.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تاکید کرد: قانون ارزشیابی معلمان برای معلمان طرح مهر آفرین اجرا شود.

محمدرضا دشتی اردکانی در جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی با تشکر از دولت در رسیدگی به مطالبات قانونی معلمان و اجرای قانون ارزشیابی معلمان، بر تسریع و رسیدگی به اجرای کامل این قانون تاکید کرد. همه معلمان اعم از رسمی نگران هستند. من حق تدریس و خرید خدمات را در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید می خواهم.

نماینده اردکان تاکید کرد: لازم است نیروهای طرح مهر افرین شامل اجرای این قانون شوند.

منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و پرورش در نامه ای به کلیباف بر لزوم شمول ۸۰ هزار معلم طرح مهرآفرین در اجرای قانون ارزشیابی معلم تاکید کرد.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش شورای اسلامی در نامه ای به محمدباکر قالیباف رئیس قوه مقننه بر لزوم شمول ۸۰ هزار معلم طرح مهرآفرین در اجرای قانون ارزشیابی معلم تاکید کرد. .

متن نامه به شرح زیر است؛

ریاست محترم شورای اسلامی جناب آقای دکتر کالیباف

سلام

محترم، با تشکر و قدردانی از توجه جنابعالی به ضرورت تدوین قانون نظام ارزشیابی معلمان و ضوابط اجرایی صحیح آن، یادآور می شوم.

اعلیحضرت در ابلاغ رای نهایی هیات تجدیدنظر و تطبیق مصوبه دولت با قانون ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ به صراحت تاکید کردند که “کد شناسه استخدامی بدون اجبار” شامل تعریف معلم نیز می شود و. پذیرش نامه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ برای پذیرش آن نیاز به اصلاح دارد تا به دلیل محدود شدن شمول قانون با جزء (۱) ماده (۲) قانون نظام رتبه بندی تداخلی نداشته باشد. متأسفانه در پیشنهاد ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ هیأت وزیران در خصوص اصلاح آیین نامه اجرایی قانون نظام ارزشیابی معلمان اگرچه عبارت حذف شده بود «اجرای رتبه منوط به اتمام است. فرآیند جذب در مطابق قانون و مقررات» اضافه شد که بر اساس آن بسیاری از نیروهای داوطلب و پیمانی از ۸۰۰۰۰ معلمی که سالها وظیفه خطیر آموزش دانش آموزان را بر عهده داشته اند، حقوق و مزایا اضافی و تصمیمات استخدامی هیچ تفاوتی با نیروهای رسمی ندارند. خارج از محدوده قانون نگه داشته شود.

جنابعالی توجه داشته باشید که اینجانب به عنوان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری موضوع مهم و تحول آفرین قانون نظام ارزشیابی معلمان را از ابتدا در درخواست و ارائه آن پیگیری می کردم. لایحه ارزیابی توسط دولت و من در تمام مراحل بررسی و ساخت بوده و هستم. تهیه و تصویب این قانون در کمیسیون و شورای اسلامی و در بررسی در شورای نگهبان می پذیرم. و تاکید کنید که قانونگذار هرگز چنین نگاهی به تعریف معلم در این قانون نداشته است.