معمار ارشد پلی استیشن ماسایاسو ایتو پس از ۳۶ سال سونی را ترک می کند


سونی در حال از دست دادن یکی از معماران اصلی کنسول پلی استیشن خود است. این شرکت به بلومبرگ نیوز تایید کرد که ماسایاسو ایتو، که توسعه پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ را رهبری می کرد، در تاریخ ۱ اکتبر سونی را ترک می کند. ایتو به مدت ۳۶ سال در سونی بوده است و در سال ۱۹۸۶ به این شرکت پیوست و در سال های اولیه با توسعه تجهیزات صوتی داخل خودرو شروع کرد.

او در سال ۲۰۰۰ به بخش کنسول نقل مکان کرد و از آن زمان در توسعه دستگاه های پلی استیشن سونی، از جمله PS Portable و PS4 Pro مشارکت داشته است. او در نهایت معاون اجرایی مهندسی سخت افزار و عملیات و مدیر نمایندگی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت شد. در حالی که سونی در اطلاعیه خود درباره دلیل خروج ایتو توضیح بیشتری نداد، به بلومبرگ گفت که این مدیر ۶۰ ساله در حال بازنشستگی است.

در طول چند دهه گذشته، او نماینده سونی در مصاحبه ها و سایر حضورهای عمومی در مورد پلی استیشن بوده است. او در سال ۲۰۱۳ در مورد دوربین چشمی پلی استیشن برای PS4 با Engadget صحبت کرد و گفت که این شرکت در همان سال تلویزیون ویتا را در خارج از ژاپن عرضه می کند. او همچنین کسی بود که Project Morpheus معروف به PlayStation VR را در نمایشگاه بازی توکیو در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد.

دو سال پیش، ایتو نسخه ای از PS5 را در بلاگ پلی استیشن منتشر کرد. او گفت سونی باید یک “جهش نسلی از نظر عملکرد” ​​را برای کنسول نسل بعدی خود انجام دهد و اطمینان حاصل کند که همه عناصر دستگاه با هم کار می کنند. به عنوان مثال، باید راه هایی برای کاهش سطح نویز کنسول و افزایش ظرفیت خنک کنندگی آن برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد قطعات آن پیدا می کرد. او نوشت: «در این ویدیوی حذف PS5، می‌توانید ببینید که چقدر با دقت فناوری خود را در این کنسول ادغام کرده‌ایم.