مهدوی کیا: گلی که در آمریکا زدم یکی از بهترین لحظات زندگی ام بود


به گزارش ایرنا، با گذشت ۲۴ سال از شکست تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ آمریکا، این دو تیم بار دیگر در جام جهانی قطر به مصاف یکدیگر خواهند رفت. رویترز به مناسبت سالگرد این بازی تاریخی با مهدی مهاداویکیا، زننده گل دوم بازی گفت و گو کرد.

مهدویکیا درباره این بازی گفت: بازی ایران و آمریکا بازی قرن بود. گلی که زدم یکی از بزرگترین، خاطره انگیزترین و خاطره انگیزترین لحظات زندگی من بود. هیچوفت آن لحظه را فراموش نمی کنم. اولین پیروزی ایران در جام جهانی بود و همه اینها باعث شد که آن بازی و آن بازی به بزرگترین اتفاق دوران حرفه ای من تبدیل شود.

بسیاری از هواداران ایرانی در این بازی حضور داشتند. تدابیر امنیتی شدیدی نیز در زمین بازی اتخاذ شد. بازیکنان ایران قبل از بازی دسته گل به آمریکایی ها اهدا کردند و دو تیم عکس مشترک گرفتند. در ۶ دقیقه مانده به پایان بازی، ضربه سر حمید استیلی باعث برتری ایران شد و مهاداویکیا گل دوم را به ثمر رساند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: از هر زاویه ای که بود آن برد خیلی مهم بود. از نظر ورزشی، این یک لحظه تاریخی بود که برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران قهرمان جام جهانی شدیم. این بازی تبدیل به یک جشن بزرگ برای کشور شد، بنابراین تاریخی بود. همچنین به یک لحظه مهم سیاسی تبدیل شد. روز خاصی بود.

ایران به تازگی در دیدار بعدی خود در جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل مراکش پیروز شده است و مهاداویکیا منتظر آزمون بزرگ بعدی تیم ملی مقابل آمریکا در جام جهانی قطر است.

او گفت: “بازیکنان جوان در ایالات متحده در حال حاضر در اروپا بازی می کنند.” این تیم بسیار قوی تر از سال ۱۹۹۸ است. ممکن است بازی همچنان تحت تأثیر فضای سیاسی باشد، اما من متقاعد شده‌ام که بازیکنان حرفه‌ای هستند و می‌توانند روی ورزش و رقابت تمرکز کنند، مهم نیست در سیاست چه اتفاقی می‌افتد. امیدوارم بازی خوبی باشد و ایران دوباره پیروز شود.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس، آمریکا و ولز همگروه است. دیدار ایران و آمریکا ۸ دسامبر برگزار می شود.