مواد تشکیل دهنده ، سلامتی و طول عمر


اگر غذاهای تند و تند بخورید ، عمر بیشتری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای مغذی و سس های تند را در رژیم غذایی خود قرار می دهند نسبت به افرادی که غذاهای تند نمی خورند عمر بهتر و طولانی تری خواهند داشت.

بنابراین پیش بروید ، فلفل بیشتری به تخم مرغ خود اضافه کنید ، این باعث طول عمر شما می شود.

فلفل

تاریخچه فلفل بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان سالهاست که از ادویه جات ترشی جات و ادویه استفاده می کنند ، نه فقط برای طعم دادن.
فلفل ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر قبلاً در تمدن باستان برای اهداف تزئینی و دارویی استفاده می شده است.

امروزه هنوز بسیاری از مخلوط های غذایی سنتی در آمریکای جنوبی ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع فلفل مورد استفاده در سراسر جهان فلفل سیاه یا فلفل قرمز است که محبوب ترین ادویه بعد از نمک است. این نوع فلفل برای اولین بار در پرو ، مکزیک ، توسط بومیان آمریکا در 1000 سال قبل از میلاد در قرون 15 و 16 استفاده شد.

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند توسط محققان به کشورهای دیگر در اروپا ، آسیا و آفریقا آورده شد.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند که محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و سایر مواد بسیار آسان است. در هر سوپر مارکت موجود است.


مقالات مرتبط:

جی! فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (از نظر علم)

جی! فواید سرو برای مو و پوست سر چیست؟


چرا مفاصل سالم؟

تمام فواید و عوارض مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند موجود در کپسایسین ، آب این فلفل ها هستند و شیرینی این فلفل ها نیز به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و از نظر علمی اثبات شده است که در بیشتر موارد موثر است ، مانند
فشار خون بالا ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا کمی درد را تسکین می دهد اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین به عنوان یک مسکن درد استفاده می شود ، به ویژه برای درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و سایر مشکلات پوستی.

اما فلفل تنها ادویه ای نیست که سلامت شما را افزایش می دهد

با بهترین رنگ زرد آشنا شوید

زردچوبه این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شده و فواید زیادی را نشان داده است. عنصر اصلی زردی سرطان است ، که توسعه چندین عفونت ویروسی در بدن را کند می کند.

به تازگی ، آن را در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک داروی پیشگیرانه در این زمینه استفاده شود.
تحقیقات اخیر نشان می دهد در فرهنگ هایی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند ، سرطان ، حمله قلبی و انسداد جریان خون کمتر دیده می شود. گفته می شود خوردن غذاهای تند بیشتر عمر می کند

فلفل قرمز و سایر مواد تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

لازم به ذکر است که علاوه بر دستگاه تنفسی ، بسیاری از ادویه جات و سس های تند برای درمان یا پیشگیری از این بیماری ها استفاده می شود.
رژیم غذایی که مقدار زیادی فلفل قرمز و سایر فلفل های حاوی کپسایسین و بسیاری از مواد دیگر مانند زردچوبه مصرف می کند ، سلامت بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید