موسسات کاریابی، بازوهای اجرایی وزارت کار در جامعه


موسسات کاریابی همانطور که از نامشان پیداست می توانند نقش موثری در معرفی مشاغل مناسب به جوانان جویای کار داشته باشند. یافتن شغل برای مخارج روزانه و امرار معاش یکی از دغدغه های اصلی هر فرد است، ایجاد بانکی برای افراد جویای کار در وزارت تعاون ضروری است. قانون کار جمهوری اسلامی ایران نیز به ضرورت ایجاد موسسات کاریابی اشاره کرده است.

در سال های اخیر تعداد زیاد متقاضیان کار مشکل اشتغال کشور را دو برابر کرده است. اگر در گذشته افراد برای جستجوی کار به صفحات خواستگاری روزنامه بالا و پایین نگاه می کردند، شاید امروز بتوانند موقعیت و موقعیت شغلی را کمی راحت تر پیدا کنند. در این میان موسسات کاریابی به عنوان بازوهای اجرایی وزارت کار ابزارهای موثری هستند که با ورود به بازار کار و شناسایی فرصت های شغلی می توانند تاثیر خوبی در کاهش هزینه های کاریابی داشته باشند. البته این نقش در کشورهای پیشرفته زیاد و پر رنگ است. بر اساس گزارش ها بیش از ۵۰ درصد نیروی کار مورد نیاز در کشورهای توسعه یافته از طریق کاریابی جذب می شود در حالی که در کشور ما این میزان کمتر از ۳۰ درصد است. اما کاریابی نقش مهمی در تامین نیروی کار مورد نیاز و معرفی فرصت های شغلی مناسب برای جوانان و جویندگان کار دارد.

از سال های اولیه قرن بیستم به تدریج مراکز اشتغال ایجاد شد. پس از جنگ جهانی دوم، تشکیل و ایجاد مراکز اشتغال با شدت بیشتری ادامه یافت. البته سازمان بین المللی کار نقش مهمی در ایجاد مراکز شغلی داشته و همواره کشورها را به ایجاد مراکز کار تشویق کرده است. در فرانسه، هلند و انگلستان، مراکز کار به عنوان بخشی از وزارتخانه های کار این کشورها و به عنوان بازوی اجرایی دولت در اجرای سیاست های اشتغال فعالیت می کنند. با ظهور روزافزون موسسات کاریابی به ویژه سایت های کاریابی آنلاین، فرآیند استخدام برای افراد جویای کار بسیار آسان شده است و این امر نیز تاثیر بسیار مثبتی بر بازار کار کشور داشته است. کاریابی از طریق آژانس های کاریابی باعث افزایش اشتغال جویندگان کار در سراسر کشور و کاهش نرخ بیکاری در سراسر کشور شده است.

بارزترین نقش مراکز و سازمان های کاریابی ارتباط موثرتر کارجویان و کارفرمایان است که در کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش داشته است. علاوه بر این، صرفه جویی در زمان و هزینه و کوتاه کردن فرآیند استخدام از مزایای مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. همچنین دسترسی به طیف وسیعی از آگهی های استخدام موسسات معتبر و موسسات دولتی و خصوصی که بسیار حائز اهمیت است. البته این دسترسی به حدی افزایش یافته است که به غیر از موقعیت های شغلی در داخل کشور، بسیاری از جویندگان کار در سطح بین المللی و خارج از کشور نیز فعال هستند.

این پایگاه داده بزرگ تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های استخدام و استخدام دارد و کارفرمایان می توانند به راحتی کارجویان واجد شرایط را بر اساس حداقل مدرک دانشگاهی یا حقوق جویندگان کار پیدا کنند و در نتیجه در هزینه و زمان آنها صرفه جویی کنند. شرکت ها و کارفرمایان نیز می توانند برند کارفرمای خود را از این طریق تقویت کنند. استخدام منظم نقش مهمی در تقویت برند کارفرما دارد و آن شرکت یا سازمان رزومه های بیشتری دریافت می کند و از همه مهمتر می تواند فرصت مهمی برای کارآموزانی باشد که به دنبال تقویت رزومه خود هستند و یا مهارت هایی را برای سوابق کاری خود بیاموزند. هستند

مراکز کاریابی می توانند از استراتژی های جدید برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند. از تلاش هر چه بیشتر برای برقراری ارتباط با کارفرمایان و اتخاذ راهکارها و تدابیر لازم برای تشویق و ترغیب کارفرمایان به تامین نیروی انسانی مورد نیاز از طریق مراکز کاریابی خصوصی، ناگزیر از استفاده از تجربیات سایر کشورها به ویژه کشورهای ارائه دهنده خدمات به متقاضیان کار هستند. . عملکرد قابل قبول تری داشت.

رضازاده – کارشناس اقتصادی