میزان دارو و تجهیزات ارسالی هلال احمر به اوربین ۵ برابر شده است


به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات درمانی به زائران گفت: هلال احمر مسئولیت سلامت و نجات در عراق را بر عهده دارد. جامعه و بیمارستان امام علی (ع) با ۱۳۰ تخت در نجف فعالیت می کند و ما نیز در بیمارستان شهید حکیم مستقر هستیم و یک بیمارستان سیار در نجف ایجاد شده است.
وی ادامه داد: پوشش درمانی خوبی در شهر نجف ایجاد شده و پلی کلینیک ها و کلینیک های سیار نیز در نجف ایجاد شده و خدمات فیزیوتراپی، ماساژ و دندانپزشکی ارائه می کنند.
رئیس هلال احمر در خصوص خدمات درمانی این مسیر گفت: در مسیر نجف تا کربلا چهار مرکز بهداشتی درمانی وجود داشت و امسال تلاش کردیم به ازای هر صد رکن یک مرکز بهداشتی و نجات ایجاد کنیم. بیمارستان های دقیق در مسیر ما نیمی از بیمارستان های ثابت را از عراقی ها گرفته ایم و در این مراکز خدمات پزشکی به بیماران مبتلا به کووید و سایر بیماری ها و کسانی که از گرمازدگی رنج می برند ارائه می شود.
کولیوند گفت: آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و تعدادی خودروی امدادی به عراق اعزام شده است که میزان دارو و تجهیزات هلال احمر نسبت به سال ۱۳۹۷ ۵ برابر شده است.
وی ادامه داد: بخشی از بیمارستان های الحسین و شهید ابومهدی المهندس عراق را در اختیار گرفته ایم و بیمارستان سیار با ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه ایجاد کرده ایم و پایگاه های سیار به اندازه کافی وجود دارد. در شهر کربلا همچنین این خدمات درمانی در کاظمین ثمره و امامزاده سید محمد ارائه می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر اتوبوس های آمبولانس ما را ظرفیت داشتن ویژگی های کلینیک ثابت و سیار دانست و گفت: متخصصان مورد نیاز بیمارستان های عراق و متخصص قلب، ارتوپد، جراح عمومی، گوش و حلق و بینی و بینی را معرفی کردیم. ، اورژانس، متخصص بیهوشی و متخصص زنان اعزام می شوند و تلاش ما تسکین درد مردم است.