ناسا چهارمین تمرین «پارچه خیس» موشک آرتمیس ۱ را امروز آغاز کرد


پس از اتمام تعمیر و نگهداری و نصب موشک بر روی سکوی پرتاب تعیین شده، ناسا آماده است تا دوباره سوخت حیاتی سیستم پرتاب فضایی نسل بعدی را آزمایش کند. طبق گزارش Space.com، “تمرین خیس” آرتمیس ۱ امروز عصر ساعت ۵ بعدازظهر با تماس با ایستگاه های کارکنان زمینی در مرکز فضایی کندی آغاز می شود.

در ۴۸ ساعت آینده، تکنسین ها تلاش خواهند کرد تا سوخت یخچالی را در فاز اول و دوم موشک بارگیری کنند. از صبح دوشنبه تا زمانی که مشکل بزرگی پیش بیاید سعی می کنند با پیشرانه بارگیری کنند. در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش، ماموریت آرتمیس ۱ می تواند در ۲۶ جولای آغاز شود.
تبلیغات

برای SLS که اغلب کند است، این دومین سفر سکوی پرتاب تاریخی ۳۹B است. پس از تلاش اولیه برای حفاری پارچه مرطوب در ۱ آوریل، ناسا تلاش کرد تا نسخه اصلاح شده آزمایش سوخت‌گیری را در ۱۴ آوریل تکمیل کند، اما زمانی که آژانس متوجه نشت هیدروژن در برج پرتاب موشک شد، این آزمایش کوتاه شد. ناسا سرانجام تصمیم گرفت SLS را برای تعمیرات به ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه مرکز فضایی کندی بازگرداند و به تامین کننده نیتروژن ضروری زمان بدهد تا ارتقای ظرفیت را تکمیل کند.

هنگامی که آموزش لباس مرطوب کامل شد، ناسا در نهایت می تواند با آرتمیس ۱ به جلو حرکت کند. این ماموریت کپسول های بدون سرنشین اوریون را به مدار اطراف ماه می فرستد. دو ماموریت بعدی آرتمیس شامل فرود فضانوردان انسان بر ماه در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ خواهد بود.