نام تجاری یکی از مهمترین دارایی ها در تجارت است


یک نام تجاری قوی با ارزش ترین دارایی یک کسب و کار است، یکی از دارایی های کلیدی که تعیین می کند مشتریان، مشتریان بالقوه و کارکنان چگونه یک کسب و کار را درک می کنند، و یک عنصر کلیدی در تأثیرگذاری بر رفتار است که در نهایت می تواند باعث ایجاد یا شکست آن شود. کسب و کار

با در نظر گرفتن این موضوع، برندسازی و تبلیغات موثر قطعا یکی از مهم ترین سرمایه گذاری هایی است که مدیران کسب و کار انجام می دهند. به خصوص با محیط تجاری باورنکردنی و آشفته ای که کشور طی دهه گذشته تجربه کرده است. در عمل، بررسی برند و استراتژی آن می تواند دیدگاه جدیدی از وضعیت کسب و کار ارائه دهد و در نهایت به رشد کسب و کار به عنوان یک سرمایه گذاری موفق کمک کند.

برندسازی کسب و کار نباید به عنوان هزینه ای در مقابل یا زیر بودجه بازاریابی و تبلیغات، بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. یک سرمایه گذاری، اگر به درستی انجام شود، این پتانسیل را دارد که بازدهی تصاعدی در طول عمر کسب و کار داشته باشد. داشتن نام تجاری مناسب، اقتدار یک کسب و کار را افزایش می دهد و می تواند استعدادهای برتر را به آن کسب و کار جذب کند. با این تفاسیر سخت گیرانه می توان ادعا کرد که تمرکز بر برندهای سرمایه گذاری مناسب نیست.

با افزایش سریع هزینه های تبلیغات هر ساله برای مشاغل، اهمیت سرمایه گذاری در برندسازی دو چندان می شود. در زیر دلایلی وجود دارد که نشان می دهد برندسازی و تبلیغات یک سرمایه گذاری موفق است و هزینه اضافی نیست.

۱ فعالیت های برندسازی و تبلیغاتی ارزش شرکت را افزایش می دهد

به جای اینکه این اقدامات را به عنوان هزینه در نظر بگیرید، آنها را به عنوان سرمایه گذاری در نظر بگیرید. سرمایه گذاری که به مدیران کسب و کار کمک می کند تا اعتبار کسب کنند یا طرفداران وفاداری را جذب کنند که مایلند قیمت های بالاتری برای خدمات و محصولات آن کسب و کار بپردازند. همه عناصری که ارزش ویژه برند را ایجاد می کنند و در عین حال یک تجارت را به یک رهبر بازار پیشگام تبدیل می کنند. در دنیایی که نوآوری عنصر کلیدی موفقیت در نظر گرفته می‌شود، اجتناب از برندسازی خود به‌عنوان یک شرکت جسور و مبتکر این سوال را مطرح می‌کند که آیا می‌خواهید سودآور باشید یا خیر.

همه این نکات به کسب و کار و نحوه عملکرد آن ارزش می بخشد. مدیران کسب و کار باید از خود بپرسند که آیا برندسازی می تواند عامل موثری در دستیابی به اهداف تجاری یعنی سود بیشتر باشد؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، ممکن است زمان سرمایه گذاری در برندسازی تجاری فرا رسیده باشد.

مشتریان برندها را دوست دارند. دلایل زیادی برای این وجود دارد و مردم به شدت با برندها در سطح شخصی شناسایی می شوند. مردم همیشه مایل به خرید محصولات مارک دار هستند حتی اگر برخی از آنها گران تر از محصولات عمومی هستند. بنابراین رفتار مشتری یکی از مهمترین عوامل در عملکرد تجاری کسب و کارها است و تأثیر مستقیمی بر نحوه درک یک برند دارد. اگر مدیران در برندسازی سرمایه گذاری کنند و موفق شوند شرکت خود را از رقبای خود متمایز کنند، این امتیاز را نیز خواهند داشت که قیمت های بالاتری را برای محصولات خود دریافت کنند. به طور کلی، نام تجاری به یک کسب و کار کمک می کند تا خود را به عنوان پیشرو در صنعت معرفی کند و از مزایای مختلف آن بهره مند شود. در نتیجه، اگر مدیران در برندسازی سرمایه گذاری کنند، به طور موثر در آینده کسب و کار خود سرمایه گذاری می کنند.

۲- برندینگ وجهه حرفه ای دارد

هویت برند یکی از اجزای کلیدی استراتژی برند است. یک هویت قوی و مناسب برای هر مشتری بالقوه و بالفعل یک حضور حرفه ای ایجاد می کند، همانطور که می گویند برداشت اول مهم است. برندسازی حرفه ای استانداردها و خدمات حرفه ای کسب و کار را منعکس می کند و از این طریق ارزش افزوده و ارزش کسب می کند.

۳- برندسازی مشتریان ارزشمندی را جذب می کند

برندسازی به مدیران کسب و کار این امکان را می دهد که بر نوع مشتریانی که می خواهند جذب کنند کنترل داشته باشند.

    برندسازی و استراتژی های آن
برندسازی و استراتژی های آن

شرکت‌های موفق تحقیقات برندینگ را برای جمع‌آوری اطلاعاتی انجام می‌دهند که به آنها کمک می‌کند شخصیت‌های خریدار را شناسایی کنند. به این ترتیب آنها می توانند پیام های تجاری دقیق و هدفمند تولید کنند و به مشتریانی که به محصولات یا خدمات آنها علاقه مند هستند دسترسی پیدا کنند. با تمرکز بر مخاطبانی با ارزش‌ها، ایده‌ها و نگرش‌های مشابه شما، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که پیام تجاری برند با مخاطبان طنین‌انداز می‌شود.

برندسازی به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا برای مخاطبان وسیع‌تری جذابیت داشته باشند و به‌جای تلاش برای جذب هرچه بیشتر افراد در سطحی سطحی، پایگاه مشتری دقیق‌تری را که احتمالاً محصولات یا خدمات خریداری می‌کنند، هدف قرار دهند. این رویکرد همچنین بسیار سودمند است زیرا کسب و کارها را قادر می سازد وفاداری مشتری را ایجاد کنند و مشتریان خود را به حامیان برند تبدیل کنند.

انجام تحقیقات گسترده بسیار مهم است و در عین حال کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و افزایش سود حاصل از این اقدامات، به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند شناخته می شود. انجام تحقیقات برند می تواند یک کسب و کار را در موقعیت قوی قرار دهد. رهبران کسب‌وکار می‌توانند به درون مخاطبان خود نفوذ کنند: چه کسانی هستند، چه می‌کنند، چه چیزی برایشان مهم است، زندگی‌شان چیست. آنها همچنین می توانند به روندهای صنعت نگاه کنند: چه چیزی به خوبی دریافت می شود، چه محتوایی درگیر است، چه موضوعاتی مردم درگیر آن نیستند، چه پلتفرم هایی بیشترین مشارکت اجتماعی را تشویق می کنند. مدیران کسب‌وکار همچنین می‌توانند از رقبای خود بیاموزند: آیا کمپین‌های جالب و سرگرم‌کننده تولید می‌کنند، تصور مصرف‌کننده از کسب‌وکارشان چیست، از کجا پوشش رسانه‌ای دریافت کرده‌اند؟

توجه به این نکته ضروری است که برندسازی به معنای بمباران مخاطبان با لوگو، تبلیغات یا تبلیغات نیست و باعث جذب مشتریان طولانی مدت نمی شود.

۴- برندسازی هزینه های بازاریابی را کاهش می دهد

هنگامی که درک بهتری از مخاطب به دست آمد، مدیران قادر خواهند بود کمپین های بسیار هدفمندی برای با ارزش ترین و کلیدی ترین مخاطبان خود ایجاد کنند. هویت برند جسورانه و به خوبی بیان شده، اثربخشی استراتژی بازاریابی شما را افزایش می دهد، زیرا همه تلاش ها به طور یکپارچه یکپارچه هستند. دستورالعمل‌های برند به ایجاد کمپین‌هایی کمک می‌کند که پیام کسب‌وکار را تقویت می‌کنند و برای ایجاد پیام‌های جدید در آینده هزینه کمتری برای کسب‌وکار هزینه می‌کنند.

کمپین های جذاب، نوآورانه و به خوبی اجرا شده به طور طبیعی پوشش رسانه ای ایجاد می کنند. در نتیجه، برند به طور ارگانیک شناخته می شود و اعتبار برند و پیام آن را تثبیت می کند. بازارهای امروزی بیش از حد اشباع شده و رقابتی هستند، بنابراین اگر شرکت ها می خواهند مشتریان را جذب و حفظ کنند، باید تلاش بیشتری از خود نشان دهند. چنین وضعیت پیچیده ای با تعداد زیاد رقبا، آینده کسب و کارها را ناامن می کند. شرکت های بی شماری محصول یا خدمات مشابهی را می فروشند و مشتریان باید دلیلی برای انتخاب شما نسبت به رقبا پیدا کنند.

۵- فروش آسانتر و برندسازی فراتر از یک هدف است

برندهای به روز و با تعریف راحت تر به فروش می رسند، زیرا هر قسمت از برند آنها داستان جذابی در خود دارد. آنها شفاف و جذاب هستند، که به آنها موقعیت بالایی می دهد که کار را برای تیم فروش آسان می کند، زیرا برندسازی مزیت قابل توجهی به آنها داده است، آنها باید همان پیام را با اطمینان منتقل کنند و معامله را امضا کنند.

۶- برندسازی پیامدهای روانی دارد و بهره وری کارکنان را افزایش می دهد

همانطور که شرکت‌ها از برندسازی برای جذب و حفظ مشتریانی استفاده می‌کنند که ارزش‌های مشابهی با آنها دارند، آنها نیز تلاش می‌کنند تا از رقبای خود متمایز شوند و به کارکنان بالقوه خود نشان دهند که چرا باید آنها را انتخاب کنند.

برندسازی داخلی بهره وری را افزایش می دهد زیرا ارتباط عاطفی خاصی با شرکت ایجاد می کند و اهداف شرکت را برای کارکنان مهم می کند. جدا از افزایش بهره وری، این استراتژی کارمندان شما را به سفیران برند تبدیل می کند.

نتیجه

همانطور که گفته شد، مارک های قوی راحت تر تبلیغ می کنند و به نتایج مطلوب می رسند. اگر مدیران کسب و کار نتوانند کسب و کار خود را به عنوان یک برند تثبیت کنند، تمام تلاش های بازاریابی و تبلیغات آنها می تواند اتلاف وقت و پول باشد. بنابراین، تنها هم افزایی برندسازی و بازاریابی می تواند به طور موثر کسب و کار را رشد داده و به موقعیت آنها کمک کند. وجود یک برند برای تبیین چشم انداز و اهداف یک کسب و کار ضروری است و همانطور که قبلا ذکر شد به این سوال مهم پاسخ می دهد که هدف از وجود یک کسب و کار چیست؟

هر عنصر استراتژی بازاریابی کسب و کار شما، از جمله وب سایت، تصویر، لحن یا هویت شرکتی شما، باید توسط برند آن کسب و کار تعریف و پشتیبانی شود. هر پیام بازاریابی که برای مشتریان خود ارسال می کنید نیز باید به گونه ای ساخته شود که منعکس کننده ارزش باشد. نام تجاری اصلی آن تجارت.

با این حال، از آنجایی که برندسازی مستلزم ثبات است، داشتن مجموعه ای تعریف شده از دستورالعمل های برند که به مدیران کسب و کار کمک می کند در مسیر خود باقی بمانند، مهم است. عدم ثبات در کانال های بازاریابی می تواند به سرعت منجر به از دست دادن هویت برند و سردرگمی مخاطبان یک تجارت شود.

در نهایت، اگرچه سرمایه‌گذاری در برندسازی ممکن است هزینه‌ای به نظر برسد که فقط شرکت‌های بزرگ می‌توانند از عهده آن برآیند، اما برای کسب‌وکارها و مدیران آن‌ها به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق و همچنین یک استراتژی نوآورانه برای تغییر قوانین ارزشمند است. یک تجارت و صنعتی که در آن فعالیت می کند.

یاسر علیزاده – مدیر روابط عمومی هلدینگ ریانمهر