نتفلیکس در سه ماهه گذشته نزدیک به ۱ میلیون مشترک را از دست داد


نتفلیکس هشدار داد که ممکن است در سه ماهه دوم سال جاری تعداد مشترکین بیشتری را نسبت به سه ماهه اول از دست بدهد، و این پیش‌بینی به حقیقت پیوست – اگرچه آنقدرها هم که می‌توانست بد نبود. این سرویس استریم نزدیک به یک میلیون مشترک را در سه ماهه دوم از دست داد (۹۷۰۰۰۰). این رقم بیش از ۲۰۰۰۰۰ افت نسبت به سه ماهه اول است، اما تقریباً به اندازه ۲ میلیون نتفلیکس که مایل به جدایی بود، نیست.

این شرکت نتایج کمی بهتر را به رشد مشتریان «بهتر از انتظار»، به ویژه در منطقه آسیا و اقیانوسیه نسبت داد. با وجود کاهش مشتریان و نرخ نامطلوب ارز خارجی برای دلار، این شرکت همچنان سود خالص ۱.۴۴ میلیارد دلاری را ثبت کرد. به گفته نتفلیکس، زمانی که نزدیک به ۶۰ درصد درآمد از خارج از کشور حاصل می شود، نرخ های غیردوستانه مبادله یک مشکل دشوار است.

این غول رسانه ای انتظار یک چرخش برای سه ماهه سوم را دارد، هرچند دیر. اکنون پیش بینی می شود که یک میلیون مشترک خالص اضافه کند. در حالی که این رقم با ۴.۴ میلیون نتفلیکس اضافه شده در یک سال پیش فاصله زیادی دارد، اما نسبت به شش ماه گذشته پیشرفت قطعی داشته است. شروع قوی Stranger Things 4 ممکن است کمک کند – سریال قدیمی‌تر اکنون پربیننده‌ترین فصل تلویزیون انگلیسی نتفلیکس است و بیش از ۱.۳ میلیارد ساعت تماشا کرده است.

طرح بازیابی نتفلیکس آشنا به نظر می رسد. این شرکت همچنان امید خود را به یک مجموعه تبلیغاتی کم‌هزینه که در اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود، بسته است، که انتظار دارد آن را در «تعدادی از بازارها» راه‌اندازی کند که در حال حاضر هزینه‌های تبلیغاتی بالایی دارند. این سرویس همچنین قصد دارد اشتراک‌گذاری حساب‌ها را سرکوب کند و در حال آزمایش ایده‌هایی برای درج هزینه برای خانوارهای بیشتر است. سیستم مشارکت نهایی نیز می تواند در سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود.