نتفلیکس ۳۰۰ کارمند دیگر را اخراج کرد


نتفلیکس در آخرین مرحله ۳۰۰ نفر را اخراج کرده است. به گفته ورایتی، بیشتر کارگران در ایالات متحده بودند و بسیاری از بخش ها تحت تأثیر قرار گرفتند.

یکی از سخنگویان نتفلیکس به این مجله گفت: «متاسفانه امروز حدود ۳۰۰ کارمند خود را از دست دادیم. از آنجایی که ما به سرمایه گذاری هنگفت در این کسب و کار ادامه می دهیم، این تنظیمات را انجام داده ایم تا هزینه های خود را همراه با رشد کندتر درآمد خود افزایش دهیم. ما برای هر کاری که آنها برای نتفلیکس انجام داده اند بسیار سپاسگزاریم و سخت تلاش می کنیم تا در این انتقال دشوار از آنها حمایت کنیم.

این مرحله دوم لیف به دلیل رشد کند درآمد نتفلیکس است. در ماه مه ۱۵۰ کارمند از جمله بسیاری از کارگران پاره وقت و پیمانکاران را اخراج کرد. این شرکت حدود ۱۱۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد.

نتفلیکس همچنین در ماه آوریل ۱۰ کارمند را از سایت بازاریابی و اخبار داخلی خود Tudum اخراج کرد. این طرح‌بندی‌های خاص به دلیل سازماندهی مجدد تیم بازاریابی نتفلیکس بود. گفته می شود که این تصمیمات تجاری کلی هستند و به طور مستقیم با کاهش هزینه ارتباط ندارند.

اخراج اخیر به دنبال کاهش شدید قیمت سهام نتفلیکس است که از ابتدای سال نزدیک به ۷۰ درصد کاهش یافته است. پایگاه مشتریان این شرکت برای اولین بار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ کاهش یافت. ۲۰۰۰۰۰ نفر عمدتاً به این دلیل که نتفلیکس روسیه را ترک کرد و ۷۰۰۰۰۰ عضو را در آنجا از دست داد رفت. نتفلیکس در آخرین گزارش درآمد خود انتظار دارد در سه ماهه جاری ۲ میلیون عضو از دست بدهد.

علاوه بر کاهش هزینه ها، نتفلیکس به دنبال راه های بیشتری برای کسب درآمد است. این شامل طرح های تبلیغاتی و هزینه های اضافی برای کسانی است که حساب های خود را با افرادی که در خانواده های دیگر زندگی می کنند به اشتراک می گذارند.

با این حال، این شرکت در زمینه های دیگر کار می کند و هنوز هم می خواهد سرمایه گذاری زیادی در مواد داشته باشد. در سال جاری حدود ۱۷ میلیارد دلار برای این کار اختصاص داده شده است. این خبر یک هفته پس از آن منتشر شد که نتفلیکس یک سریال مسابقه ای واقعیت را بر اساس درام شگفت انگیز خود یعنی Squid Game اعلام کرد. برنده ۴.۵۶ میلیون برنده خواهد شد.