نتفلیکس ۴۲ میلیون دلار غرامت فیلمنامه نویس پرداخت می کند


نتفلیکس باید مبالغ هنگفتی را برای دستمزد فیلمنامه نویسان بپردازد. همانطور که ددلاین گزارش می دهد، انجمن نویسندگان آمریکا برنده حکم داوری شده است که نتفلیکس را ملزم به پرداخت ۴۲ میلیون دلار اضافی به ۲۱۶ نویسنده فیلم بلند کرده است. WGA همچنین به دنبال ۱۳.۵ میلیون دلار دیگر سود تاخیر پرداخت است.

WGA، نتفلیکس را متهم کرد که به “معامله با خود” کمک می کند تا از هزینه های نویسنده جلوگیری کند. به گفته این انجمن، حق امتیاز اکران های تئاتر بر اساس درآمد کسب شده در یک بازار مشخص پرداخت می شود و مجوز دهندگانی مانند نتفلیکس (که هم تهیه کننده و هم توزیع کننده است) هزینه هایی را بر اساس یک رابطه سنتی تر دریافت می کنند – سونی فیلم دارای مجوز نتفلیکس است. مثلا. با این حال، طبق گزارش‌ها، نتفلیکس با SAG-AFTRA به توافق رسیده است که به آن اجازه می‌دهد تا هزینه فیلم‌های باقی‌مانده را با «به‌طور قابل‌توجهی کمتر» از هزینه فیلم بپردازد.

WGA ادعا کرد که برد قبلی ساندرا بولاک در The Bird Box به این برد کمک کرده است. یک داور متوجه شد که نتفلیکس با استفاده از فرمولی شبیه به مناقشه اخیر، فیلمنامه نویسان را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این مقام از نتفلیکس خواسته است که ۱.۲ میلیون دلار به عنوان مانده و بهره به نویسنده بپردازد.

برای نظر دادن با نتفلیکس تماس گرفتیم. با این حال WGA از انتقاد خود خجالتی نبود. نتفلیکس را یکی از “بدترین ناقضان” قراردادهای کلیدی صنعت برای حق امتیاز توصیف کرد و داوری را واکنشی علیه شرکت های رسانه ای دانست که به دنبال “کم کردن” پرداخت ها از خدمات استریم هستند. اگر چنین نبردهایی در سراسر صنعت وجود داشته باشد، تعجب نکنید.