نجم الدین شریعتی گفت که علاقه مند به تماشای یک برنامه خانوادگی است


نجم الدین شریعتی از برنامه «جهان بانو» یاد کرد که در فرم و محتوا طراحی خاصی داشت و وارد داستان های پیامبران شد.

به گزارش تئاتر آنلاین، نجم الدین شریعتی مجری تلویزیون از عوامل و دست اندرکاران تشکر کرد. نمایش میدانی «جهان بانو» گفت: از صمیم قلب به کارگردان، بازیگران و دست اندرکاران این اثر خسته نباشید می گویم. این نمایش یک داستان بود و سیر تاریخ و زنان اسوه را نشان می داد، زنانی که در طول تاریخ الگو و تاریخ ساز بودند و در واقع انسان بودند. ابزار و تمدن را رهبری کرد.

وی پس از تماشای برنامه میدانی «جهان بانو» گفت: «جهان بانو» نمایش فوق العاده ای بود و خوب است که این برنامه را به صورت گروهی و خانوادگی تماشا کنیم.

مجری برنامه «صامت خدا» افزود: این نگاه تمدنی به جریان لباس و این نگاه به تمدن و این نگاه به زن در تاریخ. ابزار به نظرم ارزشمند است و از نظر من اثری بود که با وجود کوتاه بودن ساعت ها قابل تحلیل بود. بودن طول برنامه و گنجاندن بسیاری از مفاهیم بسیار عمیق بود و امیدوارم همه خانواده ها از آن بهره ببرند.

وی در خصوص فرم و داستان برنامه نیز گفت: با نگاهی به فرم به نظرم شکوه و تنوع در قسمت وجود دارد. تفاوت این نقطه قوت نمایش بود، از نظر محتوایی، استناد به آیات قرآن بسیار پررنگ بود. من هم فکر می کنم اگر قرار بود این نمایش به نوعی پاورقی داشته باشد، تمام آیات قرآن نمایان می شود.

شریعتی تصریح کرد: به نظرم قسمت داستان های قرآنی و دفاع مقدس نمایش بسیار خوب طراحی شده بود، جلوه های ویژه و در واقع انفجارهایی که در آنجا بود به خوبی توجه مخاطب را به خود جلب کرد.

وی با تاکید بر اینکه حضور نوجوانان در این برنامه ضروری است، گفت: داستان پیامبر را دوست داشتم زیرا اخیراً روی این موضوع کار کردم. داستان حضرت هاجر، داستان حضرت مریم، حضرت موسی و… آسیا از این نظر جالب بود.

شریعت بر اثر بیشترین همچنین قسمت هایی از نمایش یادآور شد: در بخشی از این نمایش، تابلو برای روز تسویه حساب و ظلم به حضرت زهرا (س)س) و نمایش فداکاری های مادران و پرستاران در دوران کرونا بسیار تاثیرگذار بود و حال و هوای من را تغییر داد.