نحوه ساخت سهمیه زمرد سه رنگ


گروه زندگی ایرنا – کلمه پانا کوتا به معنای خامه پخته شده است. این دسر را می توانید در لیوان های شخصی سرو کنید و یا با قرار دادن آن در قالب درست کنید. زمرد کوتا رقیب خوبی برای ژله است و می توانید از لایه های ژله نیز در این ترکیب ها استفاده کنید.

مطالب سهمیه زمرد سه رنگ

۴ لیوان شیر

۱۵ قاشق چایخوری شکر

۴ قاشق چایخوری پودر ژلاتین

نصف لیوان آب سرد

۲۰۰ گرم خامه صبحانه

یک قاشق چایخوری وانیل

۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو

پودر نسکافه ۲ قاشق چایخوری

نحوه ساخت سهمیه زمرد سه رنگ

قدم اول

برای تهیه سهمیه زمردی سه رنگ خوشمزه ابتدا شیر و شکر را در قابلمه مناسبی بریزید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس مخلوط شیر و شکر را هم می زنیم تا ذرات شکر حل شود.

مرحله دوم

حالا پودر ژلاتین را با آب سرد در ظرف مناسبی اضافه می کنیم و بافت ژلاتین را اسفنجی می کنیم سپس در بخار کتری غیر مستقیم می گذاریم و می پزیم تا ژلاتین آب شود.

سطح سوم

در این مرحله خامه صبحانه را در قابلمه ای جداگانه اضافه می کنیم سپس روی حرارت ملایم نگه می داریم تا خامه یکدست شود. مراقب باشید خامه نجوشد. بعد خامه را با ژلاتین به مخلوط شیر اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را با هم مخلوط می کنیم سپس از روی حرارت بر می داریم. بعد مخلوط سهمیه زمرد را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم سپس مخلوط وانیل را به یک قسمت اضافه می کنیم سپس مخلوط می کنیم.

نحوه ساخت سهمیه زمرد سه رنگ

مرحله پنجم

در این مرحله پودر کاکائو را با مقداری آب جوش در ظرف مناسبی بریزید سپس مخلوط کنید تا پودر کاکائو ذوب شود. حالا پودر کاکائو را به یک قسمت از مخلوط اضافه کنید و مخلوط کنید.

مرحله ششم

حالا برای بقیه مخلوط، پودر نسکافه را در ظرف مناسب بریزید، سپس مخلوط کنید و به آن اضافه کنید. در مرحله بعد می گذاریم مواد دسر کاملا خنک شود سپس قالب مناسب را انتخاب می کنیم.

گام هفتم

در این مرحله ابتدا مخلوط شکلاتی را در قالب قرار می دهیم سپس قالب را در یخچال قرار می دهیم تا ببندد. در مرحله بعد قالب را از یخچال خارج می کنیم سپس مخلوط نسکافه را داخل مخلوط شکلاتی می ریزیم.

گام هشتم

در آخر قالب را دوباره در یخچال قرار می دهیم تا ببندد، سپس لایه آخر خامه وانیلی را اضافه می کنیم. در آخر دسر را به مدت ۶ الی ۷ ساعت در یخچال می گذاریم تا کاملا خودش را بگیرد سپس سرو می کنیم. نوش جان.