نحوه پیشگیری از خمیر دندان و دندان سفید | وبلاگ تغذیه LUMU


آرزوی یک لبخند روشن دارید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث زرد شدن دندان ها می شود و چگونه می توانید با خیال راحت و م preventثر از پوسیدگی دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، موارد خاصی باید اتفاق بیفتد. در حالی که برخی از پیشرفت ها اجتناب ناپذیر هستند ، می توانید برای پیشگیری از تعدادی از شرایط مربوط به علائم پیری مانند زرد شدن دندان ها اقدام کنید.

در دنیایی که به نظر می رسد وسواس زیادی روی لوازم آرایشی دارد ، دندانهایی که کمتر از دندانهای مروارید سفید هستند اغلب مورد تحقیر قرار می گیرند. در حقیقت ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای ارتودنتیست های آمریکایی گزارش دادند که بیمارانشان درخواست عمل دندانپزشکی کرده اند.

اما چرا دندان درد اینقدر جدی است؟ جی! آیا فقط ساتیوم است یا می تواند علت اصلی یا حتی علت جدیدی را نشان دهد؟

با در نظر گرفتن این س questionsالات ، ما با دو متخصص بهداشت دهان و دندان در مورد همه چیز که می توان در مورد پوسیدگی و زردی دندان ها و همچنین نحوه جلوگیری از هر دو مورد آن صحبت کرد ، صحبت کردیم.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جبلو ، DDS ، دندانپزشک مشهور و خالق IntelliWHiTE ، عوامل خارجی و داخلی می توانند منجر به پوسیدگی دندان شوند.

لکه های خارجی

او توضیح می دهد: “لکه های خارجی رایج ترین لکه های ناشی از غذا ، نوشیدنی ها یا سیگار هستند.” آنها می توانند باعث ضعیف شدن دندان ها شوند زیرا سطح آنها متخلخل است.

دکتر جبلو با اشاره به اینکه چرا آسیاب منظم اینقدر مهم است می گوید: “ما هر روز لکه می خوریم و می نوشیم.” “لکه های غذا و نوشیدنی (که کروموژن نامیده می شود) در سطح دندان ایجاد شده است.” سایر مواد برای ایجاد لکه از غذا و نوشیدنی ها شامل اسیدها و تانن ها است. با هم ، دکتر جبلو استدلال می کند که این عوامل می توانند دندان ها را زرد یا حتی قهوه ای نشان دهند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث سفید شدن و لک شدن دندان ها شوند عبارتند از:

 • قهوه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ افزوده
 • میوه تیره رنگ
 • سس ها و اسیدهای اسیدی

لکه های داخلی

از طرف دیگر ، پوشش داخلی از عاج (لایه داخلی) دندان ها انجام می شود. دکتر جبلو می گوید: “عاج تیره است و تغییر رنگ آن مشکل است.” “این رنگ ها می توانند زرد یا قهوه ای باشند ، اما می توانند خاکستری یا سفید نیز باشند.”

اغلب ، دکتر جابلو استدلال می کند که این نوع رنگ آمیزی می تواند با آسیب ، دارو و نازک شدن مینای دندان از سن رخ دهد.

زنی که شراب قرمز می نوشد ، که می تواند باعث سفید شدن و زرد شدن دندان ها شود

جی! آیا می توانید به راحتی دندان های زرد را برطرف کنید؟

به طور خلاصه ، این پاسخ بستگی به نوع نقطه شما دارد.

دکتر جابلو توضیح می دهد: “لکه های خارجی را می توان با یک واکنش شیمیایی و پراکسید که پیوندهای کروموژن را از بین می برد و به آنها رنگ می دهد ، پاک کرد.” او برای از بین بردن لکه های خارجی هر روز ، توصیه می کند از ژل تحریک کننده IntelliWHiTE روزانه استفاده کنید که می توانید آن را به خمیر دندان خود اضافه کنید.

برعکس ، او اشاره می کند که “تغییر لکه های داخلی بسیار سخت است و معمولاً به روکش ، روکش یا چسب های چینی نیاز دارد.”

جی! آیا باید روشهای طبیعی را برای درخشندگی دندان های خود امتحان کنید؟

اینترنت مملو از نکات و ترفندهای طبیعی مانند استفاده از موارد زیر است:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • جوش شیرین

اما به گفته شانون ام نان ، RDH – متخصص دندانپزشکی و مدیر روابط حرفه ای در Curaden USA – مشکل این است که بسیاری از آنها تأثیرات منفی بر ساختار دندان شما می گذارند. به همین دلیل ، احتمالاً بهتر است از آنها بگذرید.

نان می گوید: لیموها می توانند دندان های شما را سفید کنند ، اما اسیدها می توانند مینای دندان شما را از بین ببرند. به طور مشابه ، او استدلال می کند که خمیر دندان پراکسید هیدروژن (یا مخلوطی که در خانه تهیه می شود) می تواند دندان های شما را سفید کند ، اما بسیار تحریک کننده است و همچنین می تواند مینای دندان را تمام کند.

چگونه از لکه های دندان و زرد جلوگیری کنیم

با توجه به همه موارد ، بهترین روش شما برای مسواک زدن معمولاً جلوگیری از کشش در ابتدا است. در اینجا شش راه برای جلوگیری از یرقان و سایر اشکال تغییر رنگ از طریق شیوه زندگی و گزینه های شیوه زندگی آورده شده است.

1. مایعات سیاه را از طریق چمن بنوشید

دکتر جبلو می گوید که نوشیدن از طریق برگ ها به کاهش ارتباط بین نوشیدنی ها و دندان ها کمک می کند.

2. بعد از خوردن غذاهای رنگی شستشو دهید

دکتر جابلو برای کمک به سم زدایی از ترکیباتی که می توانند باعث آلودگی و جلوگیری از پوسیدگی دندان شوند ، توصیه می کند که دهان خود را بعد از خوردن هرگونه غذا یا نوشیدنی که باعث ایجاد لکه می شود ، با آب تمیز کنید.

3. تغذیه استراتژیک

سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای رنگی سالاد یا سبزیجات (مانند کلم پیچ یا اسفناج) بخورید. این به ایجاد یک فیلم روی دندان ها برای کاهش نفوذ لکه کمک می کند. “دکتر جبلو می گوید.

به طور مشابه ، او استدلال می کند که به دنبال نرم کردن غذاها و غذاهای خام ، غذاهای سالم می توانند کمک کنند. او چندین میوه و سبزیجات به اشتراک می گذارد که می تواند “مانند یک مسواک طبیعی عمل کند” ، مانند:

 • سیب
 • گلابی ها
 • کرفس
 • هویج
 • گل کلم
 • خیارها

یک زن برای از بین بردن لکه ها و تغییر رنگ ، از خمیر دندان استفاده می کند

4. مراقب خمیردندان قوی “براق” باشید

دکتر جابلو استدلال می کند که خمیردندان هایی که ادعا می کنند دندان های سفیدی دارند اینطور نیست. در عوض ، او بیان می کند که آنها فقط لکه های صورت را از بین می برند. در هر صورت ، او از شما می خواهد که مراقب آنها باشید زیرا آنها “پر از مواد ساینده شدید” هستند.

نان موافق است. او می گوید: “من توصیه می کنم Curaprox Black برای بیماران من یک خمیردندان سفید است.”

5. روی برس الکترونیکی سرمایه گذاری کنید

در نهایت ، نان می گوید مسواک برقی صوتی بهتر از خمیردندان دستی است. اگر دندان های زرد یکی از دستور العمل های اصلی شما هستند ، خرید یک مسواک الکترونیکی با کیفیت بالا ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

6. یک روش دندانپزشکی قوی را دنبال کنید

در نامه خداحافظی ، توصیه نان ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای روشن و سفید نگه داشتن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، دندان های خود را مسواک بزنید یا روزانه از خمیردندان استفاده کنید ، دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید و دندان های خود را برش دهید. خوردن غذاهایی که دندان های شما را لکه دار می کند ”

به طور کلی ، از نکات بالا برای رسیدن به درخشان ترین و سفیدترین لبخند خود بدون خطر حساسیت یا آسیب دندان استفاده کنید.دیدگاهتان را بنویسید